• Cele projektu

• W roku 2009 zgłosiliśmy swoją wolę włączenia się w projekt Comenius  - projekt, który koncentruje się na szeroko pojętej sztuce i kulturze. Daje on możliwość lepszego poznania naszej sztuki narodowej - dzieleniu się tą wiedzą z innymi, czyli prezentowaniu jej, a także kreowaniu. Projekt umożliwia bliższe poznanie elementów kultury państw, w których znajdują się szkoły partnerskie.

W ramach programu realizowaliśmy w naszej szkole dwa projekty: "Podobieństwa i różnice w stylu życia i literaturze" oraz "Magiczny świat opowiadań".

W trakcie trwania pierwszego projektu współpracowaliśmy ze szkołami z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii (w kraju Basków).

Realizując zadania drugiego projektu współpracowaliśmy ze szkołami z Włoch, Portugalii, Turcji i Walii. Podczas wspólnej pracy dzieci miały okazję inne zwyczaje, tradycję, kulturę oraz język.

W latach 2010-2012 nasza szkoła zrealizowała partnerski projekt Comenius pt. „Różnorodne korzeni e artystyczne wspólnym dziedzictwem kulturowym”. W projekt zaangażowane były przedszkola, szkoły podstawowe oraz profilowane z dziewięciu krajów Europy: Francji, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Anglii, Irlandii, Węgier, Turcji i Polski. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli podjęli wiele dodatkowych zadań związanych z realizacją zadań projektowych. Zgłębili wiedzę i doskonalili umiejętności w zakresie takich dziedzin, jak: architektura, malarstwo, rzeźba, przedmioty codziennego użytku, muzyka, teatr i literatura. Uczniowie korespondowali ze sobą. W listopadzie 2011 roku przyjęliśmy delegację dwudziestu dwóch nauczycieli i ośmiu uczniów ze szkół partnerskich projektu.