• Rozpoczęcie roku szk. 2020/2021
     • Rozpoczęcie roku szk. 2020/2021

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

      1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. W związku z pandemią, reżimem sanitarnym i koniecznością zachowania dystansu społecznego, nie będzie uroczystej inauguracji dla wszystkich klas. Uroczyście powitani zostaną tylko uczniowie klas pierwszych, ponieważ społeczność „Ósemki” jest bardzo liczna: prawie 500 uczniów oraz 70 pracowników.  W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo bardzo prosimy o przybycie Uczniów/Rodzica w maseczkach/przyłbicach. Będą one obowiązywały także podczas przerw międzylekcyjnych oraz przy wejściu do szkoły. Te środki bezpieczeństwa będą obowiązywały przez pierwsze dwa tygodnie nauki w szkole w zależności od sytuacji epidemicznej, możliwe, że dłużej.  Ze względów bezpieczeństwa uczestnictwo rodziców w rozpoczęciu roku szkolnego nie jest wskazane. Bardzo prosimy, aby najmłodszym (pierwszoklasistom) towarzyszył tylko jeden rodzic. Pozostali uczniowie wchodzą do szkoły bez opiekunów wyznaczonymi wejściami.

      Szanowni Państwo, liczba miejsc dla uczniów kl. 1-3 w szkolnej świetlicy jest ograniczona. Wnioski będą przyjmowane z oświadczeniami, że oboje rodziców pracuje i nie może zapewnić opieki dziecku. Wnioski można  odbierać z dyżurki i wypełnione pozostawić także w tym miejscu.

      Obiady będą wydawane z zachowaniem reżimu sanitarnego w wyznaczonych grupach i o określonych godzinach. Podobnie jak wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy, będą one do pobrania i złożenia w portierni. Obecny koszt obiadu wynosi 5 PLN, płatne przelewem na konto szkoły (nr na stronie internetowej w zakładce organizacjaà stołówka.

      Zapisanie dziecka na obiady tylko w formie pisemnego zgłoszenia i oddanie go na dyżurkę.

      Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy oraz zgłoszenie  na obiady znajdują się na stronie internetowej szkoły (w zakładkach świetlica oraz stostołówka).

       

      Poniżej znajduje się harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego.

       

       

                                                                                                Z poważaniem,

                                                                                             Sylwia Łebkowska

                                                                                         Dyrektor SP nr 8 w Sopocie

      HARMONOGRAM_ROZPOCZECIA_ROKU_SZKOLNEGO_-_2020.pdf