• Zajęcia szachowe.

• Organizacja zajęć szachowych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie. SP 8 to szkoła z wielkimi szachowymi tradycjami, by je kontynuować konieczne jest przeznaczenie środków na ten szczytny cel.

Projekt nr 15 Budżet Obywatelski

• SZKOLNY FESTYN INTEGRACYJNY

START:

8 września (piątek)

Serdecznie zapraszamy Wszystkich uczniów wraz z Rodzinami na świetną zabawę.

• Calineczka

• 6 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Muszli Koncertowej przy Molo w Sopocie na widowisko muzyczne Calineczka inspirowane jedną z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena- jest to bezpłatne wydarzenie dla dzieci, które odbędzie się w ramach trwającego festiwalu NDI SOPOT CLASSIC

• Finał Konkursu Miejskiego Matematyka z Fizyką

• W dniu dzisiejszym odbył się finał Drużynowego Konkursu Miejskiego Matematyka z Fizyką. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

1 miejsce- Zosia, Leon, Antoni (klasa 7b)

3 miejsce- Ernest i Michał (klasa 7b) oraz Platon (7c)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Mamy 26.05.2023

• Mamo! Jesteś bombowa, nawet gdy Cię boli głowa. Więc dostaniesz dziś buziaka od swojego dzieciaka! Najlepsze życzenia na Dzień Mamy!

• Życzenia Wielkanocne

• Życzymy Państwu, aby Święta Wielkanocne były zdrowe, szczęśliwe i pełne ciepła. Niech ten wyjątkowy czas spędzony w gronie najbliższych upłynie w atmosferze spokoju i radości. A w lany poniedziałek  życzymy mnóstwa zabawy z dziećmi i dużo słoneczka oraz ciepła ☀️🐰🐥🔫

• Erasmus + Relacja z wyjazdu - Litwa!

•

Dobiegł końca ostatni wyjazd uczniów w ramach projektu Erasmus + Let’ s create our book together. Przygotowując się do tej mobilności, uczniowie przeczytali dodatkową lekturę pt. "Portrety Polaków Fryderyk Chopin" Jana Pyzio. Następnie, na jej podstawie, napisali dialogi do scenek z życia F. Chopina, które zostały przetłumaczone na język angielski.Efektem pracy nad lekturą było nagranie video, które uczniowie prezentowali w Silute, tak jak pozostali uczestnicy, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie postacie: greckiego Arystofanesa, włoskiego Leonarda Da Vinci, litewskiego M.K. Ciurlionisa oraz tureckiego Rumi. Informacje o tych personach stanowiły osnowę działań projektowych.
            Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję do wzbogacenia swojej wiedzy muzycznej oraz wysłuchania koncertu kompozycji Fryderyka Chopina i Mikalojusa K. Ciurlionisa, przygotowanego  przez Szkołę Muzyczną. Odwiedzili Urząd Miasta w Silute, muzeum, a także bibliotekę, w której wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o prezentowanych podczas wyjazdu postaciach.
            To był wspaniały czas do podszkolenia języka, nawiązania nowych międzynarodowych znajomosci, a także zwiedzenia sąsiadującej z Polską Litwy.

• Support

• 👉Dzisiaj chcielibyśmy Wam opowiedzieć o naszych działaniach wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Sopotu.

Codziennie zauważamy ogromny problem jakim jest stan psychiczny dzieci i młodzieży. Borykają się z własnymi demonami, nie wiedząc jak sobie z nimi poradzić, z kim porozmawiać i do kogo się zgłosić albo zwyczajnie się boją lub wstydzą. I po to właśnie stworzony jest telefon wsparcia❤️‍🩹

Od poniedziałku do piątku dyżurujemy pod nr tel 690 538 228☎️

❗️A już niedługo w sopockich szkołach średnich będą odbywać się warsztaty, podczas których młodzież dowie się gdzie szukać wsparcia, jak w sposób akceptowalny społecznie rozładowywać emocje, jak radzić sobie z codziennymi problemami.Będziemy informować Was na bieżąco ❗️

Stowarzyszenie Wsparcia i Interwencji "Support" Sopot Zespół Szkół Handlowych w Sopocie I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie 3LO Sopot

• WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU RECYTATORKIEGO

• Dnia 27 marca 2023 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbyło się posiedzenie Jury Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujące osoby:

Wyniki (klasy 1-3):

I MIEJSCE MARTYNA SZELIGA - (SP NR 8 SOPOT)

Wyróżnienia: ŁUCJA BEREZOWSKA oraz MIKOŁAJ SOBISZ (SP NR 8 SOPOT)

Pani Edyta Dawidowska z MDK SOPOT zaprasza WSZYSTKICH LAUREATÓW KONKURSU wraz z opiekunami, rodzicami, nauczycielami na uroczystą Galę wręczenia nagród, która odbędzie się 3 kwietnia 2023 roku o godz.: 17:00 w Teatrze Atelier w Sopocie.

Laureaci zaprezentują nagrodzone wiersze szerszej publiczności :-)

Serdecznie gratulujemy! :-)

• Kongres Sopockich SU 21.03.2023

• Liczna, pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła aktywny udział w Kongresie Sopockich Samorządów Uczniowskich, który odbył się 21.03.23r. w siedzibie PFK w Sopocie Kongres przebiegał pod hasłem "Pomóżmy sobie nawzajem" i skupił się na problemach psychicznych wśród dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem zachowań suicydalnych.

• 21 marca Pierwszy Dzień Kalendarzowej Wiosny

• Dzień dobry Kochani!

To już dzisiaj mamy pierwszy Dzień kalendarzowej Wiosny Za oknem piękne słońce i temperatura powyżej zera. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej pogody.

Życzymy słonecznego i ciepłego Pierwszego Dnia Wiosny.

• Rekolekcje

• W dniach 20-22.03.23r. odbędą się Rekolekcje Wielkopostne.

Zajęcia odbywają się według normalnego planu.

Osoby uczęszczające na religię udają się pod opieką nauczycieli do kościoła.

Uczniowie nie uczęszczający na religię pozostają w szkole pod opieką innych nauczycieli.

W poniedziałek nauka rekolekcyjna odbędzie się na 5 godzinie dla  klas 1-4, i na  7 dla klas 5-8.

We wtorek na 4 godzinie dla klas 1-4, i na 6 dla klas 5-8.

W środę dla wszystkich klas odbędzie się msza na 4 lekcji.