• Sport
  06.02.2017

  Mistrzostwa Sopotu w Sztafetach Pływackich

 • "Choinka moich marzeń"

  "Choinka moich marzeń"

  W dniu 19.12.2016 r. odbyło się rozdanie nagród dla laureatów trójmiejskiego konkursu "Choinka moich marzeń" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Przyjaciół ziemi w Gdańsku. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że pierwsze miejsce w kategorii klas II-III, zajął nasz uczeń: Jędrzej Protasiewicz z klasy II a!

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Prezydent Miasta Sopotu przyznał stypendia!

  Prezydent Miasta Sopotu przyznał stypendia!

  Dnia 16 listopada 2016 r. w Urzędzia Miasta Sopotu odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezydenta Miasta Sopotu. Stypendia te są przyznawane uczniom w uznaniu za ich wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło poinformować Panstwa, że do tej zaszczytnej grupy należą również nasi uczniowie i absolwenci!

  Stypendium za wybitne osiągnięcia otrzymali:

  1. Uczniowie

  • Nina Andrukiewicz
  • Anna Dałek

   

  2. Absolwenci

  • Aleksandra Bujny
  • Barbara Utracka
  • Katarzyna Kusz
  • Wiktor Fredrich
  • Dominika Kościelniak

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie wspaniałych sukcesów edukacyjnych!

 • Tydzień Edukacji Informatycznej 5-11 grudnia 2016

  Tydzień Edukacji Informatycznej 5-11 grudnia 2016

   Zachęcam całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w globalnej akcji Godzina Kodowania w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów w szczególności w trwającym obecnie Tygodniu Edukacji Informatycznej. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat. Szczegóły znajdują się na stronie godzinakodowania.pl. Wielu uczniów jest już doskonale zorientowanych i bierze już udział w nauce kodowania, ale zapraszam wszystkich do zaangażowania się w akcję. Jolanta Kuncicka

  141,300 wydarzeń Hour of Code na całym świecie, 863 w Poland

 • Stypendia naukowe

  Stypendia naukowe


  Dnia 10 listopada, na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, zostały wręczone stypendia naukowe.

  Uczniowie, którzy otrzymali stypendium naukowe za II półrocze roku szkolnego 2015/2016

  Agata Fruczek IVa
  Mateusz Żak IVa
  Kamil Żak IVa
  Maksymilian Koseda VIc
  Anna Dałek kl. Va
  Maria Lewandowska Va
  Artura Kasińskiego Vc

                                       Gratulujemyyes

 • Poranek patriotyczny

  Poranek patriotyczny

  Dzień Niepodległości-11 listopada w naszej szkole

  W czwartek, 10 listopada 2016 roku, w przededniu 98. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i wolności,  obchodziliśmy w szkole  Dzień Niepodległości.

  Uczniowie klas: 6b, 6c i 5b wraz z  chórem szkolnym, pod czujnym okiem pani Ewy Gajberger- Burtowy i pani Eli Kulpińskiej,  przygotowali apel-  Poranek patriotyczny, recytując wiersze i śpiewając pieśni. 

 • Pokaz Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy"

  Pokaz Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy"

  Dnia 27 października wszystkie klasy w naszej szkole uczestniczyły w pokazie tańca. Było to Spotkanie Integracyjne pod nazwą „Dajmy Dzieciom Uśmiech z Teatrem Tańca Kwieciste Gwiazdy”. Był to pokaz niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworza między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z Kiwercy.Prezentowany przez nich ok. 60 minutowy program obejmuje ok. 14 układów tanecznych (tańce ludowe świata/polskie, ukraińskie, chińskie, indyjskie, arabskie,rosyjskie, brazylijskie itp./ balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne,inscenizacje bajek). Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). WystępyTeatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, bo tak po polsku nazywa się grupa, budzą zawsze wielkie emocje u zaproszonej publiczności. Gorące brawa towarzyszące zespołowi po każdym występie są świadectwem uznania i podziwu.

  Środki zebrane z Koncertu Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” umożliwiają dzieciom i młodzieży z Ukrainy uczestnictwo w różnego rodzaju spotkaniach, pobytu w Polsce oraz wsparcia Rodzinnego Domu Dziecka. Zakup niezbędnych artykułów.

  W imieniu zespołu dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, że koncert się podobał.

 • Dzień Patrona 26 października 2016

  Dzień Patrona 26 października 2016

  26 października 2016 roku obchodziliśmy  w szkole Dzień Patrona. Tego dnia zawsze towarzyszą nam ogromne emocje.

   

  Szkolny Finał Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Matejce

  Na 2. godzinie lekcyjnej w sali 005 odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie Janie Matejce. Najlepsi uczniowie, przy wsparciu swoich koleżanek i kolegów z klasy, odpowiadali na niełatwe pytania dotyczące życia i twórczości wielkiego mistrza. Zwycięzcami zostali Xenia Czerwińska z klasy 6 c i Alexander Grajewski z klasy 4 b. Nagrodą dla zwycięzców jest wiosenny wyjazd do ukochanego przez Matejkę Krakowa.

   

  Dzień Patrona 2016 - prezentacje obrazów- uczniowie klas IV-VI

  Na 3. godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VI zebrali się w sali gimnastycznej, aby zaprezentować wykonane przez siebie obrazy Matejki. W tym roku szkolnym zadanie polegało na wykonaniu techniką kolaż portretu władcy lub króla. Ponadto, uczniowie musieli opowiedzieć  wierszem, najlepiej rymowanym, o prezentowanej przez siebie postaci. Jury miało nie lada trudne zadanie.  Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicach kreatywnych na holu szkolnym.  Wyniki konkursu wkrótce opublikuje Samorząd Uczniowski

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia

   6 października, jak co roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na uczniów Zielonej Ósemki. Na wstępie uczniowie zaprezentowali się przed swoimi rodzicami. Były piosenki i wierszyki. Następnie,  po złożeniu  uroczystego ślubowania, każdy został tradycyjnie pasowany przez panię Dyrektor  wielkim pędzlem.  Również  strasi uczniowie radośnie przywitali ich w szkolnej gromadzie. Później, w klasach, były słodkości przygotowane przez rodziców.

 • Działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/2016 - podsumowanie

  Działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/2016 - podsumowanie

  Podczas gdy dzieci przez cały rok pracowały by zdobywać wiedzę i umiejętności, Rada Rodziców wspierała różne inicjatywy i obszary działania Szkoły, aby naszym pociechom było w "Ósemce" jak najlepiej.

  Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem działania Rady Rodziców w postaci infografiki - kliknij tu.

   

 • Zadowolony konsument. Placówka wyróżniona przez uczniów i rodziców.

  Zadowolony konsument. Placówka wyróżniona przez uczniów i rodziców.

  Szanowni Rodzice.

  Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że nasza szkoła uzyskała prawie 90 % pozytywnych opinii wyrażonych przez Państwa na różnych portalach społecznościowych i konsumenckich, co zaowocowało przyznaniem certyfikatu potwierdzającego najwyższą jakość usług edukacyjnych oferowanych przez naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się poprzez wyrażenie pozytywnych opinii do uzyskania tego wyróżnienia. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań aby poziom zadowolenia dzieci
  i Państwa stale wzrastał!!! Jednocześnie zachęcamy do korzystania z portali, aby wyrażać swoje konstruktywne i pozytywne zdanie o funkcjonowaniu szkoły. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

  W imieniu Grona Pedagogicznego, Pracowników i swoim własnym - Sylwia Łebkowska Dyrektor SP nr 8 w Sopocie

 • Konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

  Konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
  25.04.2016

  W związku z przypadającym 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ziemi w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do udziału w konkursie zgłosiło się 11 szkół z Redy, Gdyni, Sopotu i Gdańska. W części pisemnej wzięło udział 27 uczniów, a do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczestników. Po części ustnej wyłonieni zostali zwycięzcy:

  miejsce I zajęła Patrycja Turska, uczennica klasy VI a z naszej szkoły

  miejsce II zajął uczeń Szkoły Podstawowej Nr 9 w Sopocie - Grzegorz Macioch

  miejsce III przypadło w udziale także naszej uczennicy - Marcie Szymkowiak z klasy V b

  Nagrody ufundował i wręczał przedstawiciel współorganizatora konkursu - Zarządu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, pan Dariusz Ożarowski oraz nasza p. Dyrektor.

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

 • Chrońmy dzieci

  Chrońmy dzieci
  27.01.2016

  W październiku szkoła przystapiła do programu "Chronimy dzieci", którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.Ideą programu jest przyznawanie certyfikatu „Chronimy Dzieci" placówkom, które spełniają wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferują wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Jednym ze standardów jest posiadanie przez placówke dokumentu Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
  taki dokument został juz opracowany i zatwierdzony przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną. zapraszmy do zapoznania sie z nim na naszej stronie internetowej. Plik do pobrania: PolitykaOchronyDzieciPrzedKrzywdzeniem.pdf
   

   

 • Stypendium Prezydenta Sopotu

  Stypendium Prezydenta Sopotu

  Z wielką dumą informujemy, że aż troje naszych uczniów otrzymało Stypendium Prezydenta Sopotu! Są to: Emilia Zdrojewska, Aleksandra Bujny i Nina Andrukiewicz! Wszystkim laureatkom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 60 lat minęło...

  60 lat minęło...

  16 października "Zielona Ósemka" obchodziła swoje 60 urodziny! Z tej okazji w szkole odbyła się uroczystość, na której pojawiło się wielu znamienitych gości, m.in. Minister Środowiska, Pan Maciej Grabowski, Pomorski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Wasilenko, Prezydent Miasta Sopotu - Pan Jacek Karnowski, Naczelnik Wydziału Oświaty - Pan Piotr Płocki, Dyrektorzy Sopockich Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowych i instytucji współpracujących ze szkołą, zaprzyjaźnieni księża i wielu inych. Licznie stawili się także absolwenci "Ósemki" oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy. Podczas oficjalnej uroczystości połączonej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej wręczono nagrody dla nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi. Bardzo miłym akcentem było wręczenie przez Pana Ministra odznaczeń dla nauczycieli przyrody i biologii sopockich szkół za zasługi dla ochrony środowiska. W części artystycznej, poprzedzonej prezentacją multimedialną o szkole, mieliśmy okazję posłuchać gry na skrzypcach absolwenta szkoły - Antoniego Ingielewicza, który umilił uroczystość utworem Pablo Sarasate "Melodie cygańskie". Kolejnym elementem obchodów było przedstawienie "Polonez postaci matejkowskich", nawiązujące do prac naszego patrona - Jana Matejki, w wykonaniu uczniów. Wszyscy goście po części oficjalnej zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły - w każdej sali zostały przygotowane wystawy przedstawiające zarówno bieżącą działalność szkoły, jak i jej historię. Na pamiątkę obchodów 60-lecia szkoły powstała publikacja. Wszystkich zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego szczególnego wydarzenia! Do zobaczenia na kolejnym Jubileuszu!

   60 lat minęło... - Obrazek 1  Galeria zdjęć: https://sp8sopot.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=35#gallery/35

 • Jubileusz 60-lecia Ósemki
  27.10.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jubileusz 60-lecia "Ósemki".

 • "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" (25 września 2015r.)

  Dnia 25 września obchodziliśmy w naszej szkole "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w zakresie tabliczki mnożenia w grach i zabawach organizowanych przez nauczycieli matematyki wraz ze swoimi klasami. Wszystkim uczniom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego święta i aktywny udział w zabawach związanych z tabliczką mnożenia.

 • Laureaci Sopockiej Sowy 2015!

  Laureaci Sopockiej Sowy 2015!

  Z ogromną dumą i radością informujemy, że aż 13 szóstoklasistów naszej szkoły zostało laureatami nagrody Prezydenta Miasta Sopotu "Sopocka Sowa 2015" za bardzo dobre wyniki uzyskane w sprawdzianie zewnętrznym klas szóstych.

  Oto lista nagrodzonych:

  • Emilia Zdrojewska             - 100 %
  • Edwin Umbrewicz               - 100 %
  • Natalia Gajzler                    - 98 %
  • Julian Świderski                  - 98 %
  • Stanisław Gołyga                 - 95 %
  • Ziemowit Niesiołowski          - 95 %
  • Martyna Wasilewska           - 95 %
  • Tymon Wójcik                    - 93 %
  • Ignacy Wyziński                  - 93 %  
  • Mieszko Górczak                - 90 %
  • Nikodem Kijańczuk           - 90 %  
  • Mikołaj  Kuźnik                  - 90 %
  • Julia Sierocin                       - 90 %

   

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum! 

 • Raport z ewaluacji

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że na stronie www.npseo.pl opublikowano raport z ewaluacji całościowej, która odbyła się w naszej szkole.

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie
  ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot
 • tel./fax: (+48) 58 551 35 37, (+48) 881 313 343

Linki