• Obchody Międzynarodowego Dnia Człowieka na Uniwersytecie Gdańskim

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Prawa Człowieka wszystkie klasy ósme uczestniczyły w wykładzie na Uniwersytecie Gdańskim na temat Europejskiego Trybunału Praw Sprawiedliwości i Ochrony Praw Człowieka.

• Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka 2019

• 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka ustanowiony po II wojnie światowej przez ONZ – Organizację Narodów Zjednoczonych. Jesteśmy szkołą Stowarzyszoną UNESCO, organizacji, której celem jest wspieranie współpracy międzynarodowej w dziedzinie, kultury, sztuki, nauki oraz praw człowieka. W zagadnieniu obrony praw człowieka współpracujemy z UNICEF, organizacją zajmująca się pomocą dzieciom, wszędzie tam na świecie gdzie ta pomoc jest potrzebna. Czyli w krajach, w których jest głód czy wojna i tam UNICEF zapewnia dzieciom żywność oraz opiekę zdrowotną.  Organizacja ta powstała 1946 roku, a założył ją polski lekarz Ludwig Rajchman.   W 1989 w ramach ONZ została uchwalona Konwencja o Prawach Dziecka. Dokument, który obowiązuje na całym świecie, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

• 30 rocznica uchwalania Praw Dziecka

• W 2019 roku 20 listopada przypadała 30 rocznica uchwalania Praw Dziecka.

Z tej okazji w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której Ambasadowie Dobrej Woli UNICEF, Artur Żmijewski oraz Łukasz Nowicki opowiadali o ciężkiej sytuacji i nagminnym łamaniu praw dziecka w Afryce.

Delegacja Naszej szkoły, jako szkoły należącej do Sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO, również brała udział w tej konferencji.

Mieliśmy okazję spotkać się  z koordynatorem UNESCO z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej w Raszynie, oraz przedstawicielami sopockiej  Rady Miasta.