• Karnawał

• Tuż przed feriami uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawach karnawałowych. Tym razem odbywały się one w klasach. Była to okazja do wesołej zabawy. Nie brakowało również konkursów oraz nauki prostych kroków tanecznych.

• Dzień Babci  i Dziadka

• W dniu 20 stycznia uczniowie klas III brali udział w warsztatach majsterkowania. Samodzielnie wykonali drewniane ramki na zdjęcia dla babci dziadka.

• Warsztaty „Pies i człowiek, człowiek i pies”

• 11 stycznia uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach „Spaniele, teriery, kundelki” organizowanych przez Państwową Galerię Sztuki. Dzieci miały  okazję obejrzeć wystawę "My i psy, psy i my". Podczas warsztatów dowiedziały się, skąd wziął się pomysł na zorganizowanie takiej wystawy, jacy malarze użyczyli swoich dzieł galerii, a także poznali różne rasy psów. Uczestniczyli także w zabawach zespołowych, odgadywali rasy psów oraz stworzyli portrety swojego wymarzonego psa.

• Cavaliada

• 21 stycznia  uczniowie klasy III a, III c i I b mieli okazję oglądać  jedną z największych imprez jeździeckich -Cavaliadę. Do Ergo Areny przyjechali krajowi i światowi zawodnicy oraz najpiękniejsze konie. W programie nie zabrakło skoków przez przeszkody, zawodów w ujeżdżaniu i powożeniu. Można było również zobaczyć halę widowisko- sportową w nowej odsłonie. Była to też okazja do integracji dzieci w niełatwym okresie pandemii.

• Warsztaty pierniczkowe.

• Pierniczki

7 grudnia      w całej szkole czuć było zapach pierników. To klasy młodsze piekły świąteczne pierniczki pod okiem piekarzy.  Później uczniowie pakowali  pierniczki  w celofan.

• Wigilie klasowe

• Klasowe Wigilie

Tuż przed świętami w klasach I-III odbyły się klasowe Wigilie. Była to okazja do wspólnego świętowania, składania sobie życzeń oraz śpiewania kolęd. Klasa I b przygotowała również klasowe jasełka.

• Kartka świąteczna w języku francuskim

•  W grudniu   uczniowie  kl. 3b, 2a i 2c  uczęszczający na zajęcia koła  języka francuskiego wykonali  kartki świąteczne z życzeniami w języku francuskim.  Później zostały one  wysłane do rówieśników we Francji.

• Mikołajki

6 grudnia  pojawiła się w naszej  szkole  spora grupa Mikołajów i dużo prezentów

• Warsztaty Mikołajkowe. :-)

• Warsztaty mikołajkowe

5 grudnia uczniowie  klas trzecich doskonalili swoje umiejętności  krawieckie. Na warsztatach  szyli świątecznego  renifera z filcu

• Konkurs na szopkę!

• Konkurs na szopkę

Na początku  grudnia  zorganizowano konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs ten  miał na celu podtrzymanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Był okazją wspólnego, rodzinnego spędzania czasu oraz  do rozwijał wyobraźnię i  umiejętności plastyczne -techniczne. Najładniejsze szopki zostały nagrodzone

• Bezpieczni na drodze !

• Jak co roku, w pierwszych dniach września, najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach prowadzonych przez straż miejską. Celem zajęć  było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Uczniowie mogli  przećwiczyć swoje umiejętności na szkolnych boisku. Potem była zabawa  kolorowymi autkami.

Autor: Małgorzata Malinowska

• Bezpieczni na drodze!
        • Bardzo lubimy sopocką Minitekę! Wyjście nr 2

• 16 listopada już po raz drugi klasy drugie wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Sopocką Minitekę. Tym razem tematem spotkania była twórczość Stanisława Lema, skonfrontowanie tego,  jak autor wyobrażał sobie przyszłość, z tym jak ta przyszłość wygląda. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę z kliszy wyświetlaną na rzutniku, a także zaprogramować roboty.

• Wizyta w Minitece.
        • Święto naszej Szkoły - czyli Dzień Patrona

• 22 października świętowaliśmy Dzień Patrona.  Uczniowie klas I-III przebrali się za postacie z obrazów Jana Matejki: klasy pierwsze za dzieci artysty,  drugie  za Stańczyka, trzecie za rycerzy krzyżackich. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle, a także starały się kopiować obrazy naszego patrona. Na koniec dnia wszyscy uczniowie zostali poczęstowani przysmakiem Jana Matejki - ciastem ze śliwkami - wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że było pyszne!

• Konkurs "Jesienna ikebana" - rozstrzygnięty

• Uczniowie wraz ze swoimi bliskimi wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą ikebanę. Konkurs miał na celu uwrażliwić na piękno natury, rozwinąć umiejętności stosowania różnych form plastycznych, zachęcić rodziny do wspólnego spędzania czasu. Uczniowie przygotowali mnóstwo wspaniałych prac, które widać na załączonych zdjęciach!

Dziękujemy za tak liczny udział a wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie GRATULUJEMY!

• Wyście klas drugich do Miniteki

• W październiku klasy drugie wzięły udział w zajęciach plastycznych w Minitece, podczas których obejrzały spektakl teatrzyku kukiełkowego i wykonały prace plastyczne.

• Eksperymentujemy pod okiem prowadzących z Experymentu!

• 19 października klasy II i III c brały udział  w zajęciach prowadzonych przez Centrum Nauki Experyment.  Dzieci pod okiem prowadzących warsztaty wykonywały proste doświadczenia chemiczne. Najciekawsze okazało się tworzenie wulkanu oraz próby schwytania baniek mydlanych specjalną rękawicą.

• Pasownie na ucznia

• Dnia 7 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. W szeregi „ Zielonej Ósemki" pierwszaki wkroczyły pasowane przez panią dyrektor Sylwię Gasińską.  W związku z trwającą pandemią uroczystość odbywała się w salach lekcyjnych, w których uczą się dzieci. Z tej okazji odwiedził nas pan Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przynosząc dzieciom prezenty na "udane rozpoczęcie nauki w szkole."

• Wygraliśmy wyjście do Jump City!

• 5 października  2021 r. klasy 2a i 3a wzięły udział w nietypowej lekcji wf. Zajęcia odbyły się w Jump City w Gdyni i były prowadzone przez specjalnych trenerów.  Wyjazd odbył się w ramach nagrody za I i III miejsce  w ekologicznym konkursie zbierania i segregowania butelek PET.