Świetlica

Wydarzenia w świetlicy

KARTKA DLA MEDYKA

W zeszłym tygodniu, dzieci z naszej szkoły dołączyły do akcji "KARTKA DLA MEDYKA". W ten sposób podziękowały całej służbie zdrowia za ogromnie ciężką pracę, jaką wykonują podczas pandemii.
Poniżej publikujemy nadesłane prace. 
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

Światowy Dzień Kota

17 lutego, w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia, wszystkie zajęcia miały koci akcent.
Dzieci przebrane były za koty, kolorowały kocie kolorowanki, a panie zorganiozowały konkurs plastyczny pt. "mój kot".
To był wyjątkowy dzień!

Mikołaj w świetlicy

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. W naszej szkole jest to wyjątkowy dzień. Od rana trwa kiermasz, wszyscy ubierają się na czerwono.
W tym roku wyjątkowo było także w świetlicy szkolnej. Kiedy uczniowie przyszli do szkoły, pod świetlicową choinką zobaczyli mnóstwo zabawek. Mikołaj dotarł i tutaj :).  
To był kolejny radosny dzień :)

Konkursy

     Podcza zajęć kół plastycznych dzieci mają okazję brać udział w różnych konkursach. Panie podkreślają wkład włożonej pracy, oraz doceniają każdą twórczość uczniów.

ANDRZEJKI

     W polskiej tradycji andrzejki zakorzeniły się na stałe jako zabaw w formie wróżb. Nie mogło ich zabraknąć także w świetlicy, gdzie panie również przygotowały dla dzieci wrózby. Uczniowie mieli okazję pobawić się i poznać swój przyszły zawód, imię wybranka lub wybranki. 
     To był wspaniały czas do zabawy i integracji :)

Dzień chłopaka

30 września świętowaliśmy dzień chłopaka. Panie zatroszczyły się o słodkie upominki dla chłopców, a dziewczynki złożyły im piękne życzenia. Dodatkowo odbył się konkurs na gentelmana roku. Dziewczynki wybrały trzech wyjątkowych chłopców, którzy otrzymali specjalne nagrody.
Brawo dla Was Panowie!

Kółka plastyczne

     Kółka plastyczne to cieszące się największą popularnością zajęcia dodatkowe. Dlatego i w tym roku nie mogło ich zabraknąć. 
     W świetlicy szkolnej działają dwa koła plastyczne, prowadzone przez p. Renatę Kosińską i p. Agatę Kuchcińską. Prace dzieci zdobią korytarz szkolny, i salę zabaw w świetlicy. Nic tylko podziwiać :)

Nowy rok szkolny w ŚWIETLICY!

     Świetlica to miejsce, w któym dzieci miło i bezpiecznie spędzają czas. Podczas pobytu w świetlicy mają możliwość odrobienia pracy domowej, uczestniczenia w kołach plastycznych, zajęciach na świeżym powietrzu, a także zabawy z rówieśnikami.
     W roku szkolnym 2019/2020, w świetlicy szkolnej pracują panie
- p. Wanda Łapińska
- p.  Marta Lentas
- p. Aleksandra Stiller
- p. Renata Kosińska
- p. Agata Kuchcińska

Wakacje!!!

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Kończą się dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, dzieci zabierają już książki do domu. W miniony worek zakończyły się także dwa kółka plastyczne, prowadzonę przez panią Agatę Kuchcińską i panią Renatę Kosińską. Z tej okazji panie przygotowały dla dzieci piknik. W tak upalny dzień nie mógł się on odbyć bez arbuzów, truskawek i innych pyszności. Oczywiście nie zabrakło wspólnych wygłupów.
Do zobaczenia we wrześniu!!!! 

Dzień dziecka

W tym roku szkolnym, świętowaliśmy w świetlicy Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, nadszedł czas na Dzień Dziecka. Panie złożyły dzieciom życzenia, oraz poczęstowały ulubionymi lizakami. :) 

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK!

Jeszcze nie tak dawno obchodziliśmy dzień chłopaka, a za nami już kolejne długo oczekiwane świeto. Dzień KOBIET!! 


W piątek, 8 marca, w świetlicy szkolnej obchodziliśmy dzień kobiet. Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom gromkie sto lat, a następnie poczęstowali słodkościami.

Czy nie można tak świętować częściej? ;) teraz to już tylko czekamy na dzień dziecka! ;)

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Sopocie

   Przed feriami, w świelicy szkolnej, prowadzona była akcja "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". W ramach niej, zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska w Sopocie.

Akcja każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Również w tym roku, uczniowie z wielką radością się do niej włączyli. Dzięki ogromnym sercom dzieci oraz ich rodziców, udało się zebrać prawie 130 kg karm! Oprócz tego miski, szczotki, smycze i żwirek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przynieśli do nas karmę, niektórzy nawet po kilka razy :)

Podsumowanie "Góry Grosza"

W naszej szkole zakończyła się coroczna akcja "Góra Grosza", organizowana przez wychowawców świetlicy - panią Wandę Łapińską i panią Renatę Kosińską. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. 
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać prawie 16 kg przysłowiowych "groszy"! co dało łącznie 276 zł i 37 groszy.


Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję!

Hu, hu, ha, zima wcale nie jest zła!

Uczniowie ze świelicy szkolnej oczekując że nadchodzące ferie będą śnieżne i mroźne, postanowili przywołać nieco zimy. Podczas zajęć plastycznych wykonywali prace z użyciem sztucznego śniegu (waty i płatków kosmetycznych ;) ), a kiedy spadła choć odrobina tego prawdziwego, od razu ruszyli lepić "minibałwany", robić aniołki i rzucać śnieżkami do celu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że do naszych ferii, z pewnością, zdąży się ta Pani Zima pojawić :) .

Mikołajki w świetlicy

 W czwartek, 6. grudnia, świętowaliśmy mikołajki. Akcentu mikołajkowego nie mogło zabraknąć także w świetlicy. Podczas zajeć wykonywaliśmy papierowe ozdoby świąteczne, a panie częstowały nas słodkościami. Ach.. jaki to był miły dzień.. :)

Zajęcia profilaktyczno - zdrowotne

W piątkowe południe, pani Ola ze świetlicy, zabiera dzieci na zajęcia rozwijające. Podczas nich uczniowie klas II i III bawią się przy użyciu chusty animacyjnej, grają w różnego rodzaju zabawy sportowe, a przy okazji dowiadują się ciekawych informacji dotyczących odpowiedniej diety i dbania o swoje zdrowie.

Kółko plastyczne

     Kółka plastyczne, to bardzo prężnie działające zajęcia dodatkowe. Cieszą się wielkim zainteresowaniem i ciągle powstają na nich nowe, ciekawe prace z wykorzystaniem tak wielu, różnych technik. Dlatego to już drugi post, w którym można poobserwować, jak wiele się dzieje.

Dzień Patrona

      Każdego roku, pod koniec październiku, obchodzimy w szkole Dzień Patrona - Jana Matejki. W tym roku, organizacją tego wydarzenia zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego. Dlatego świętowaliśmy wyjątkowo - sportowo :). Od rana, uczniowie brali udział w zawodach, a po południu zajadali się pyszną, tradycyjną już w ÓSEMCE, drożdżówką ze śliwkami.

     Podczas zawodów nie mogło zabraknąć pań ze świetlicy. Pani Renia, wiernie kibicowała wszystkim pierwszakom i dokładnie dokumentowła ich zmagania.

Kółko plastyczne

               Odpowiadając na wielkie zainteresowanie dzieci, szeroko rozumianą plastyką, panie ze świetlicy postanowiły otworzyć dwa kółka plastyczno – techniczne.
                Podczas zajęć, dzieci przygotowują tematyczne prace z wykorzystaniem różnych technik. 
To dzięki nim, w naszej świetlicy, panuje piękny, jesienny wystrój. :)

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

           Co roku, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty.


          Ponieważ w tym roku, dzień ten wypadł w niedzielę, w naszej szkole, postanowiliśmy uczcić go dwa dni wcześniej - 12 października. Tego dnia uczniowie z klas trzecich przygotowali piękny apel dla byłych i obecnych pracowników szkoły. Także dzieci ze świetlicy szkolnej nie zapomniały, by uczcić to święto. Wraz z paniami przygotowały i wręczyły laurki wszystkim ważnym osobom, dzięki którym tak bardzo lubimy chodzić do szkoły! J

30 września – data nam nieobca – dzisiaj właśnie jest DZIEŃ CHŁOPCA!

             W tym roku 30 września – święto wszystkich chłopaków – przypadło w niedzielę. Dlatego dziewczynki, wraz z paniami ze świetlicy szkolnej, postanowiły umilić chłopcom piątkowy dzień. Już od rana, na gazetce świetlicowej, zawieszały rymowane życzenia dla kolegów, a po skończonych lekcjach, każdemu z nich wręczyły słodką niespodziankę.

Wspaniale tak rozpoczynać weekend!            

P. S. Dziewczynki z niecierpliwością czekają na 8 marca :)

Witajcie w ŚWIETLICY

Witajcie w ŚWIETLICY

           Świetlica jest miejscem, w którym dzieci bezpiecznie i miło spędzają wolny czas. To tu czekają na zajęcia, lub po ich skończeniu, na rodziców.
         Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość odrobienia pracy domowej, zabawy w gronie rówieśników, uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, a także zabawy na świeżym powietrzu.
      Uczniowie biorą udział w licznych konkursach plastycznych, wewnątrz – i pozaszkolnych. W ramach zajęć świetlicowych organizowane są różnego rodzaju wydarzenia (Dzień Chłopaka, Mikołajki, Światowy Dzień Kota, itp.).


Nauczyciele, pracujący w świetlicy szkolnej, w roku szkolnym 2018-2019

1. Wanda Łapińska

2. Marta Lentas

3. Aleksandra Stiller

4. Renata Kosińska

5. Agata Kuchcińska

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie
    ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot
  • tel./fax: (+48) 58 551 35 37, (+48) 881 313 343

Linki