• Światowy Dzień Kota

• Z okazji Światowego Dnia Kota uczniowie na kole ekologicznym poznali koty małe, średnie oraz duże.

Dzieci dowiedziały się, że do gatunku kotowatych należą oprócz dobrze znanych uczniom kotów domowych także lwy, tygrysy, żbiki, jaguary i inne.

Z tej okazji uczniowie przebrali się za rozmaite koty oraz samodzielnie wykonały kocie maski.

• Pamiętamy o mądrym dokarmianiu dzikich ptaków!

• Uczniowie klas I-III uczestnicząc w zajęciach koła ekologicznego, pod czujnym okiem Pani Małgosi Misztal przygotowali pełne smakołyków "karmniki" dla dzikich ptaków. Tak przygotowane karmniki z różnorodnymi ziarnami uczniowie następnie rozwiesili na drzewach i krzewach znajdujących się na terenie naszej szkoły :)

PS. z obserwcji uczniów wynika, że ptaki bardzo chętnie korzystają z rozwieszonych dobroci! :)

• Wystawa zielników klas czwartych

• Klasy czwarte pod kierunkiem nauczycieli przyrody przygotowały wystawę samodzielnie wykonanych zielników pospolitych drzew w Polsce. Wystawę można oglądać na holu pierwszego piętra. Zapraszamy.
             Katarzyna Spuła

• Nowe akwarium

• Dzięki wsparciu uczniów, rodziców i nauczycieli przyrody pracownia przyrodnicza wzbogaciła się o nowe, duże akwarium. Potrzeba była bardzo pilna, gdyż nasz ogromny glonek ledwo mieścił się w dotychczasowym lokum. Teraz ma bardzo dużo miejsca, a i do towarzystwa pojawiło się wiele innych rybek. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Na zdjęciach: stare akwarium przy nowym i nowe już lokatorami.

• Działalność koła

• W I semestrze bieżącego roku szkolnego koło przyrodnicze podjęło szereg akcji i inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego oraz działań zmierzających do pogłębienia wiedzy i umiejętności zainteresowanych przyrodą uczniów.
        Rozwijając wrażliwość na potrzeby ochrony środowiska i kształtując postawy odpowiedzialności za otaczający nas świat członkowie koła przyrodniczego:
        a) włączyli się w akcję "Sprzątanie Świata";
        b) zorganizowali kiermasz szkolny, z którego dochód został przeznaczony na zakup karmy, przekazanej następnie do schroniska dla bezdomnych zwierząt;
        c) we współpracy z organizacją "Gaja" przygotowali i przeprowadzili akcję uświadamiającą dla rodziców "Nie baw się w kata, kup karpia w płatach", która miała na celu zachęcenie rodziców do rezygnacji z zakupu żywych karpi przed świętami.
        Dbając o własny rozwój i pogłębienie zainteresowania przyrodą uczniowie z koła:
        a) uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Natura 2000";
        b) brali udział w licznych konkursach przyrodniczych;
        c) aktywnie uczestniczyli w zajęciach pogłębiających wiedzę i umiejętności, prowadzonych przez nauczyciela;
        d) wzięli udział w projekcji filmu ekologicznego w formacie 6D "SOS Ziemia".