• Klauzula informacyjna

•

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia PE i Rady (UE) z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie z siedzibą w Sopocie, ul. Józefa Golca 3, posiadająca numer NIP 5851011437, reprezentowana przez: Dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie - Panią Barbarę Śmiech.

1. Inspektorem danych jest Sabina Baczyńska, e-mail: rodo@ckusopot.pl
          2. Dane osobowe przetwarzane będą w celu:
            - ustawowy obowiązek edukacyjny,

- promocja szkoły i sukcesów ucznia,

- rekrutacja do szkoły,

- zapewnienie bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.

1. Pani/Pana dane osobowe będą lub mogą być przekazywane do następujących podmiotów:

- właściwe ministerstwo ds. oświaty,

- Gmina Miasta Sopotu,

- Kuratorium Oświaty,

- placówki i instytucje oświatowe,

- informatyczni administratorzy danych,

- Sąd, Prokuratura, Policja, MOPS, KAS,

- organizatorzy wypoczynku,

- firma ubezpieczeniowa,

- instytucje medyczne,

- firma niszcząca dokumenty z danymi osobowymi.

1. podawane dane osobowe będą przechowywane przez okres:

- arkusze ocen – 50 lat,
          - dziennik lekcyjny - 5 lat,
          - pozostała dokumentacja – 5 lat

1. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, sprostowania, ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do przenoszenia danych.
          2. Posiada Pani/Pan prawo do złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (organu nadzorczego).
          3. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych, jednakże po zawarciu umowy dane osobowe zostaną usunięte po okresie wskazanym w pkt 4.
          4. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego.
          5. Pana/Pani dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.
          6. Pana/Pani dane osobowe nie podlegają profilowaniu.