• Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Sapientia"

      • "Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca: ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają". (Mdr 6,12)

         

        10 marca 2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Sapientia", w którym uczestniczyli uczniowie                         klas 4-6 sopockich szkół podstawowych. Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły - Franciszek Szewczyk (kl. 4 b), który zajął II miejsce.

        Gratulacje! smiley

      • XXXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

      • 19 lutego 2020 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. 

        Laureatami konkursu zostali: w kategorii klas 4-6 - I miejsce - Matylda Krawczykowska (kl. 5 a), Zofia Marszałł (kl. 4 b), II miejsce - Karolina Byks (kl. 6 b), III miejsce - Natalia Gołębiowska (kl. 5 d),  wyróżnienie - Zofia Rybiałek (kl. 4 c); w kategorii klas 7-8 - I miejsce - Paweł Kozłowski (kl. 8 c), II miejsce - Mateusz Marszałł (kl. 7 a), III miejsce - Aleksandra Żurańska (kl. 7 c), wyróżnienie - Weronika Pioch (kl. 8 a). 

        Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe interpretacje utworów naszych poetów.                 Gratulujemy zwycięzcom! smiley

      • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap rejonowy

      • W wyniku eliminacji rejonowych, uczennica klasy 8 a - Agata Fruczek - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego            Konkursu Języka Polskiego.

        Gratulacje!smiley

        Etap wojewódzki konkursu odbędzie się dnia 7 lutego 2020 r. o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. 

      • Szkolny Konkurs Ortograficzny

      • 12 grudnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Na poziomie poszczególnych klas najlepszy wynik uzyskali:        Anna Rybnik (kl. 4 b), Franciszek Treder (kl. 5 d), Kuba Górski (kl. 6 a), Joanna Koseda (kl. 7 a), Kamil Żak (kl. 8 a).  

        Gratulacje! smiley

      • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

      • W wyniku eliminacji szkolnych Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego do etapu rejonowego zakwalifikowała się Agata Fruczek z kl. 8 a. Gratulacje! smiley

        Etap rejonowy konkursu odbędzie się dnia 6 grudnia 2019 r. o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Porębskiego 21 w Gdyni.

      • XXXVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

      • 26 marca 2019 r. odbył się miejski etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

        Wyniki uczniów naszej szkoły: kategoria dzieci młodszych - Zofia Marszałł (kl.3 b) - I miejsce; kategoria dzieci starszych - Xenia Czerwińska (kl. 8 c) - I miejsce; Matylda Krawczykowska (kl. 4 a) - wyróżnienie; Mateusz Marszałł (kl. 6 a) - wyróżnienie.

        Zofia Marszałł oraz Xenia Czerwińska będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich.

        Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy! smiley

         

      • Sopocki Mistrz Ortografii 2019

      • 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sopocie odbył się konkurs ortograficzny - Sopocki Mistrz Ortografii. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Kuba Górski (kl. 5 a).

        Gratulacje! smiley

      • Szkolny konkurs literacko-plastyczny

      • Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się szkolny konkurs literacko-plastyczny. Laureatami zostali: I miejsce - Oliwia Bieszke (kl. 8 c), II miejsce - Natalia Bujny (kl. 6 c),         III miejsce - Lena Tutkowska (kl. 6 b), wyróżnienie - Martyna Szczekocka (kl. 7 b), Gabriela Wójcicka (kl. 6 a), Dalia Zakrzewska (kl. 8 c).

        Gratulacje! smiley

      • “Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”

      •  

        Dnia 7 listopada 2018 roku  w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się 11 educja konkursu

        “Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”.

        Tegoroczna tematyka konkursu to “Bohaterowie niepodłegłej”.

         

        Sopot reprezentowali uczniowie naszej szkoły, trzyosobowa drużyna w składzie:

        Mateusz Żak         klasa 7a

        Kamil Żak             klasa 7a

        Jacek Ejsmont       klasa 6c

         

        Nasza drużyna wykazała się ogromną wiedzą i ostatecznie zajęła wysokie czwarte miejsce wśród dziewięcu zespołów ze szkół podstawowych.

         

        Serdeczne gratulacje!!!

                

         

      • XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

      •  Nasi uczniowie wśród laureatów XVI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego! Gratulacje!smiley

         W kategorii klas czwartych: Kuba Górski (kl. 4 a) – wyróżnienie. W kategorii klas piątych: Natalia Bujny (kl. 5 c) – III miejsce.  W kategorii klas szóstych Agata Fruczek (kl. 6 a) – II miejsce.

      • XXVII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

      •  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej i dołączyli  do gronie laureatów konkursu.

         W zdrowym ciele zdrowy duch! - wyjaśnij przysłowie - I miejsce Kamil Żak (kl. 6 a)

         Szacunek - jak go okazywać? - I miejsce Anna Dałek (kl. 7 a)

         Zwierzenia, uczucia, słów magia... - hasło dla prób poetyckicj - I miejsce Mateusz Żak (kl. 6 a)

         Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! smiley

      • Wielki Maraton Czytelniczy w roku szkolnym 2017/2018

      • SUKCES  NASZYCH  UCZNIÓW !!!

        Natalia Bujny z kl. 5 c została finalistką

        Agata Ledóchowska z kl. 3 otrzymała wyróżnienie

        w Wielkim Maratonie Czytelniczym w roku szkolnym 2017/2018 

        GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!

         

      • Konkurs "Bezpieczna Szkoła 2018"

      • Dnia 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia "Bezpieczna szkoła". Szkołę reprezentowało 10 uczniów po 2 osoby z klas III-VII.

        Wszyscy uzyskali rewelacyjne wyniki.

        Lista wyróżnionych uczniów:

         Oliwia Oszczygieł miejsce 11 na 3528 uczestników z całej Polski

        Cyprian Należny miejsce 15 na 3528 uczestników z całej Polski

        Jacek Ejsmont miejsce 17 na 861 uczestników z całej Polski

        Kamil Żak miejsce 21 na 861 uczestników z całej Polski

        Agata Adamkiewicz  miejsce 23 na 3528 uczestników z całej Polski

        Tymon Kaszkiewicz miejsce 23 na 3528 uczestników z całej Polski

        Paweł Stawiasz miejsce 15 na 3528 uczestników z całej Polski

        Mikołaj Krzemiński miejsce 27 na 1218 uczestników z całej Polski

        Mateusz Żak miejsce 27 na 861 uczestników z całej Polski

        Tomasz Banaszek miejsc 31 na 1218 uczestników z całej Polski

         

        Gratulujemy!!!

      • Szkolny konkurs językowo-plastyczny „Let the Idiom out of the Bag”

      • W szkolnym konkursie językowo-plastycznym „Let the Idiom out of the Bag”

        miejsce I zajęła Antonina Półtorak z klasy 6a,

        miejsce II – Weronika Strawińska z klasy 4d,

        miejsce III – Maria Hanc z klasy 5a.

        Przyznano również wyróżnienia dla:

        Karoliny Cała z klasy 4d, Kiry Chełminiak z klasy 5c i Marii Lewandowskiej z klasy 7b.

        Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace.

      • V Wojewódzki konkurs j. angielskiego dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych „Jestem Lingwistą”.

      • 7.12.2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny

        V Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych „Jestem Lingwistą”.

        Udział wzięło 13 uczniów.

        Do etapu II, który odbędzie się  10.03. 2018r. o godz.10:00 w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku , zostali zakwalifikowani:

        1. Xenia Czerwińska (98%),
        2. Mateusz Żak (96%)
        3. Kaja Grzybowska (86%).

        Gratulujemy i życzymy powodzenia!

      • Wojewódzki konkurs  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

      • 26.10.2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny organizowanego przez

        Pomorskiego Kuratora Oświaty

        Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

                    Do etapu rejonowego, który odbędzie się  30.11. 2017r., zostali zakwalifikowani:

        • Xenia Czerwińska 7c  (90%)
        • Fruczek Agata 6a (80%)
        • Wasilewski Mateusz 7a (80%)
        • Żak Kamil 6a (77%)
        • Hałuszczuk Wiktoria 7c  (76%)
        • Kasiński Artur 7c  (73%)
        • Należny Cyprian  5c   (71%)

         

                            Gratulujemy i życzymy powodzenia.

      • Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2017 z j. angielskiego

      • 18 października odbył się w naszej szkole

        Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2017  z j. angielskiego.

         

        Na poziomie kl. IV w całej Polsce wzięło udział 594 osoby

        1. Artur Skamaj,  IVd, miejsce 11 i wyróżnienie

        2. Marika Zielińska, IVa,  miejsce 12  i wyróżnienie

        3. Piotr Petri, IVa, miejsce 14 i wyróżnienie

        Na poziomie kl. V  - w całej Polsce wzięło udział 641 osób

        1. Aleksander Grajewski, Vb, miejsce 1 !!!! i tytuł laureata

        2. Mateusz Marszałł, Va, miejsce 4 i tytuł laureata

        3. Joanna Koseda, Va, miejsce 8 i tytuł laureata

         

        Na poziomie kl. VI  - w całej Polsce wzięło udział 659 osób

        1. Agata Fruczek, Vb, miejsce 7 i tytuł laureata

        2. Mateusz Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

        3. Kamil Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

        4. Kaja Grzybowska, VIa,  miejsce 15  i wyróżnienie

      • Ogólnopolski konkurs ALBUS z j. angielskiego

      • 11 maja 2017 odbył się w naszej szkole  Ogólnopolski konkurs ALBUS z j. angielskiego

        Na poziomie kl. IV -  ogółem wzięło udział 2020 osób

        1. Mateusz Marszałł,  IV, miejsce 3 i tytuł laureata
        2. Maja Woźniak, IVc,  miejsce 5  i tytuł laureata   
        3. Cyprian Należny, IVc, miejsce 6 i tytuł laureata
        4. Alexander Grajewski, IVb, miejsce 7 i tytuł laureata
        5. Karolina Długosz, IVc, miejsce 8 i tytuł laureata
        6. Lena Górska, IVc, miejsce 10 i tytuł laureata
        7. Joanna Koseda, IVc, miejsce 11 wyróżnienie
        8. Aleksandra Żurańska, IVc, miejsce 13 wyróżnienie
        9. Pola Deker, IVb, miejsce 13 wyróżnienie

         

        Na poziomie kl. V  - ogółem wzięło udział 1893 osób

        1. Agata Fruczek, Va, miejsce 3 i tytuł laureata
        2. Mateusz Żak, Va, miejsce 5 i tytuł laureata
        3. Kamil Żak, Va, miejsce 6 i tytuł laureata
        4. Kaja Grzybowska, Va, miejsce 7 i tytuł laureata
        5. Nadia Ziółek, Vc, miejsce 9 i tytuł laureata
        6. Marta Słomińska, Vc, miejsce 13 wyróżnienie

         

                  Na poziomie kl. VI  - ogółem wzięło udział 2269 osób

        1. Pola Kraszewska, VI, miejsce 14 wyróżnienie
        2. Mateusz Wasilewski, VIc, miejsce 15 wyróżnienie
        3. Kosma Olbrychski, VIb, miejsce 15 wyróżnienie 
      • Ogólnopolski konkurs Olimpusek z j. angielskiego

      • 30 marca 2017r.

        uczniowie z klas I-III brali udział w

        Ogólnopolskim konkursie Olimpusek z j. angielskiego.

        Na poziomie klas II w całej Polsce brało udział 4802 uczniów.

        Uczeń naszej szkoły – Adrian Michalczyk (IId) zajął miejsce 15 i zdobył tytuł laureata.

        GRATULUJEMY!

      • 10 Konkurs piosenki i poezji angielskiej „More than Words” 2017

      • Z przyjemnością ogłaszamy, że w

        10 Konkursie piosenki i poezji angielskiej „More than Words” 2017

        zespół „Soundwitches” w składzie:

        Marta Szymkowiak, Sawa Możdżer i Mikołaj Krzemiński (klasa 6b)

        zdobył 1 MIEJSCE

        w kategorii PIOSENKA - SZKOŁY PODSTAWOWE, ZESPOŁY MUZYCZNO-WOKALNE.

        GRATULUJEMY !!!

      • Wojewódzki konkurs  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

      • 2 marca 2017 r. odbył się finał

        Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

        organizowanego przez pomorskiego Kuratora Oświaty.

        Uczennica klasy 6 a – Xenia Czerwińska  wywalczyła tytuł finalisty

                                                                                              Gratulujemy!

      • Wojewódzki konkursu z j. angielskiego dla klas VI „Jestem Lingwistą”

      • 30.11.2016 odbyły się w naszej szkoleeliminacje do I

          Wojewódzkiego konkursu

        z j. angielskiego dla klas VI „Jestem Lingwistą”.

        Do II etapu, który odbędzie się

        4 marca 2017r., przeszli Maria Czarnecka z kl. 6a i Mateusz Dzioba z kl. 6b

      • Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2016  z j. angielskiego

      • 19 października odbył się w naszej szkole Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2016  z j. angielskiego.

        Na poziomie kl. IV w całej Polsce wzięło udział 814 osób

        1. Alexander Grajewski,IVb, miejsce 9 i tytuł laureata

        2. Cyprian Należny, IV c,miejsce 11i tytuł laureata

        3. Żak Kamil, IVa, miejsce 10 i tytuł laureata

        Na poziomie kl. V  - w całej Polsce wzięło udział 977 osób

        1. Agata Fruczek, Va, miejsce 8 i tytuł laureata

        2. Mateusz Żak, Va, miejsce 9 i tytuł laureata

        3. Kamil Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

      • Szkolny konkurs literacko-plastyczny

      • Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza odbył się szkolny konkurs literacko-plastyczny pt. Mój ulubiony Sienkiewiczowski bohater. Uczestnicy konkursu wykonali portret oraz opisali ulubionego bohatera wybranego z książek Henryka Sienkiewicza.

        Oto laureaci konkursu: I miejsce – Maria Hanc (kl. 4 a), II miejsce – Anna Dałek (kl. 6 a),                           III miejsce – Julia Wierczyńska (kl. 6 c), wyróżnienie – Natalia Bujny (kl. 4 c).

      • Wojewódzki konkurs j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą"

      • 22 marca uczniowie naszej szkoły: Tadeusz Strzelczyk i Maksymilian Koseda wzięli udział w kolejnych etapach objętego patronatem Kuratorium Wojewódzkiego konkursu j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą".

        W II etapie (test) Tadeusz Strzelczyk uzyskał najwyższą liczbę punktów, a Maksymilian Koseda był na miejscu trzecim.

        Obaj chłopcy zdobyli tytuły finalistów konkursu.

        Dziękujemy i GRATULUJEMY !!!

         

        2 listopada 2015 odbył się I etap, objętego patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty,

        Wojewódzkiego konkursu j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą".

        W eliminacjach udział wzięło 15 uczniów.

        Do II etapu, który odbędzie się w marcu 2016, zakwalifikowali się:

        Koseda Maksymilian i Strzelczyk Tadeusz z VIc.

        GRATULUJEMY

      • Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2015 z j. angielskiego

      • 19 października uczniowie klas IV-VI pisali Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2015 z j. angielskiego.

        Na poziomie klas IV tytuły laureatów zdobyli:

        Agata Fruczek z IVa -  I miejsce !!!

        Mateusz Żak z IVa  - miejsce IV

        Kamil Żak z IVa - miejsce X.

          Na poziomie klas V wyróżnienia zdobyli:         

          Kasiński Artur z Vc - miejsce XI

          Olbrychski Kosma z Vc - miejsce XIII       

        Na poziomie klas VI tytuły laureatów zdobyli:

        Koseda Maksymilian z VIc - miejsce VIII

        Zwara Antoni z VIb - miejsce X

        Na poziomie klas VI wyróżnienia zdobyli:

        Skamaj Adrian z VIc - miejsce XV

        Strzelczyk Tadeusz z VIc - miejsce XV

         

      • II edycja szkolnego konkursu na najładniejszy wieniec adwentowy

      • I miejsce Marysia Lewandowska 5A,

        II miejsce Artur Kasiński 5C,

        III miejsce Olga Stefaniuk 5C. 
         

      • Konkurs piosenki i poezji angielskiej "More than Words"

      • Jury konkursu ogłosiło już swój werdykt.

        W  IX regionalnym konkursie poezji i piosenki angielskiej More than Words            nasi uczniowie

        solista (z własnym akompaniamentem) Maksymilian Koseda

        oraz duet wokalny Sawa Możdżer i Marta Symkowiak

        zdobyli II miejsca w swoich kategoriach.

        Serdeczne gratulacje !!!

         

        Szkolny etap konkursu piosenki i poezji angielskiej ‘’More than Words” wygrały Sawa Możdżer i Marta Szymkowiak z klasy 5b, drugie miejsce zajął Maksymilian Koseda. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

         

      • Szkoła Sopockich Mistrzów Słowa 2015/2016

      • 2 grudnia 2015 r., w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie, odbył się międzyszkolny konkurs "Sopocki Mistrz Słowa 2015".       Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce uzyskując tytuł "Szkoły Sopockich Mistrzów Słowa 2015/2016". To szczególne wyróżnienie zawdzięczamy Aleksandrze Żurańskiej z kl. 3 c, Antoninie Półtorak z kl. 4 a, Arturowi Kasińskiemu z kl. 5 c oraz Aleksandrze Bujny z kl. 6 b. 

      • Sopocki Mistrz Słowa 2015

      • W szkolnym etapie konkursu Sopocki Mistrz Słowa 2015 wzięło udział 61 uczniów z klas III-VI. Najlepszy wynik uzyskali:
        - w klasach III - Aleksandra Żurańska,
        - w klasach IV - Antonina Półtorak,  
        - w klasach V - Artur Kasiński,  
        - w klasach VI - Aleksandra Bujny.

        Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się                                                         2 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie.
        Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
         yes 

      • Miejski Konkurs "Niepodległa" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Sopocie

      • 26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Konkursie "Niepodległa" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Sopocie nas uczniowie zajęli następujące miejsca:

        1. Marysia Retecka z 7A zajęła III miejsce;
        2. Cyryl Turzyński 7B wyróżnienie;
        3. Ania Dałek dyplom za udział

                                                                                                           Serdecznie gratulujemy !!!

      • Szkolny konkurs historyczny - Polska w czasach Piastów

      • 16 grudnia 2014 r. odbył się szkolny konkurs historyczny dla uczniów klas 4-6 Polska w czasach Piastów. Podczas rywalizacji uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą życia codziennego i zmian polityczno-gospodarczych zachodzących w naszym państwie    od czasów panowania Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.

         

        I miejsce – Aleksandra Bujny (kl. 5 b)

        II miejsce – Stanisław Gołyga (kl. 6 b), Maksymilian Koseda (kl. 5 c), Viktoria Sitkiewicz (kl. 5 b), Ignacy Wyziński (kl. 6 a)

        III miejsce – Kacper Kowalski (kl. 5 a), Maciej Bajkowski (kl. 6 a)

         

        Serdecznie gratulujemy!

      • Ogólnopolski Konkurs Historyczny KLIO 2014

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Klio 2014 - Polskie Symbole Narodowe. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 6123 uczniów reprezentujących 421 szkół z całego kraju. Jest nam bardzo miło poinformować, że Aleksander Bray z klasy 5c zdobył piąte miejsce w Polsce w kategorii prac fotograficznych. Jury konkursu wyróżniło także pracę plastyczną Marii Lewandowskiej z klasy 4a i Mikołaja Kuźnika z klasy 6a, uznając je za najlepsze w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy!

      • Ogólnopolski konkurs ALBUS 2015 z j. angielskiego

      • W maju odbył się Ogólnopolski konkurs ALBUS 2015  z j. angielskiego dla klas IV - VI

        klasy IV:

        miejsce 10 i tytuł laureatki  -  Ania Dałek 

        miejsce 11 i wyróżnienie  – Natalia Wersocka

        miejsce 15 i wyróżnienia     – Pola Gajzler

                                                  - Maria Retycka

                                                  - Mateusz Wasilewski

                                                  - Mateusz Dzioba

        klasy V:

        miejsce 5 i tytuł laureata -  Adrian Skamaj

        miejsce 6 i tytuł laureata -  Maksymilian Koseda

        miejsce 14 i wyróżnienie  – Nikole Politewicz

         

        klasy VI:

        miejsce 9 i tytuł laureata -  Ziemowit Niesiołowski

        miejsce 12 i wyróżnienie  – Zuzanna Zakrzewska

        miejsce 15 i wyróżnienia  - Natalia Gajzler  

                                               - EmiliaZdrojewska