• Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu 2017

• W dniu 15.11.2017 r. w Urzędzie Miasta Sopotu odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu dla najwybitnieszych uczniów. Stypendia te są przyznawane uczniom w uznaniu za ich wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie serdecznie gratuluje wszystkim wyróżnionym uczniom a w szczególności uczniom i absolwentom "Sopockiej Ósemki" Oto lista naszych uczniów i absolwentów nagrdzonych przez Prezydenta Masta Sopotu:

1. Wyróżnieni uczniowie naszej Szkoły:

• 1. Natalia Bujny z klasy 5 c
            • 2. Anna Dałek z klasy 7 a

2. Nasi absolwenci nagrodzeni w kategorii szkół gimnazjalmnych:

• Emilia Zdrojewska
            • Natalia Gajzler

3. Nasi absolwenci nagrodzeni w kategorii uczelni wyższych:

• Kronelia Adamowicz
            • Paulina Woszczejko
            • Adam Sosnowski

Serdecznie gratulujemy wybitnych wyników w nauce i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!

Sylwia Łebkowska - Dyrektor SP 8 w Sopocie

• Zbiórka pamiątek

• URZĄD MIASTA SOPOTU, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. JANA MATEJKI ORAZ MUZEUM SOPOTU OGŁASZAJĄ

zbiórkę pamiątek po zmarłym w sierpniu tego roku

Józefie Golcu

Zgromadzone przedmioty zostaną zaprezentowane na planowanej wiosną 2018 wystawie poświęconej Jego pamięci.

Józef Golec był wybitnym pedagogiem, działaczem społecznym, esperantystą, badaczem i popularyzatorem dziejów kurortu, wreszcie ukochanym wychowawcą pokoleń Sopocian. W kurorcie zamieszkał na stałe w 1957 r. Uczył w szkołach podstawowych nr 2 i 3, od 1965 r. do 1982 r. pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Matejki. Był autorem licznych publikacji, między innymi: "Sopot. Kronika XX wieku", "Sopocki słownik biograficzny", a wspólnie z Rajmundem Głembinem: "Dwa wieki sopockiego szkolnictwa" i "Poczet Ojców Miasta Sopotu".

Zachęcamy wszystkich po podzielenia się wspomnieniami i pamiątkami.

Przedmioty można przynosić do następujących miejsc:

• Urząd Miasta Sopotu, sekretariat Prezydenta Miasta

ul. Tadeusza Kościuszki 25-27

81-704 Sopot

• Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Matejki, sekretariat szkolny

81-735 Sopot

• Muzeum Sopotu, sekretariat

ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8

81-724 Sopot

• lub przesłać skany do koordynatora zbiórki, Katarzyny Kreft na adres e-mail: katarzyna.kreft@muzeumsopotu.pl , tel.: 58 551 22 66

Zbiórka jest częścią projektu Sopocianie.