• REAGUJ

• Kampania jest skierowana do wszystkich obywateli, w szczególności do opiekunów dzieci i młodzieży.

Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie.

Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #RozmawiajReaguj”

• Apel podsumowujący klas 4-8 za semestr I 2022/2023

• Dziś odbył się apel podsumowujący dla uczniów klas 4-8 za semestr I roku 2022/2023.

W poniższych kategoriach zostali wyróżnieni:

1. Klasa z najwyższą średnią- KLASA 5B ze średnią 4,86, wychowawca: Pani Wiesława Łanik

2. Uczniowie ze średnią 6.0:

Weronika Prawdzik z klasy 5a

Zuzanna Giżewska z klasy 7c

3. Klasa z najwyższą frekwencją: KLASA 8C z frekwencją 87,49%

4. Najlepsi czytelnicy:

Agata Trawicka,  Weronika Kropidłowska (kl. 4C)

Wojciech Bykuć, Maria Klajman, Nadia Malinowska, Zofia Rychwalska (kl. 4B)

5. Konkursy przedmiotowe:

Język angielski: Do etapu rejonowego dostały się dwie osoby:

Teodor Talbot z klasy 8d i Zuzanna Kasperaszek z klasy 7c

Historia: Konkurs miejski pt." Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości."

II MIEJSCE zajęli : Kacper Prószyński i Wojciech Tragowski z klasy 8a oraz Pola Sołobodowska z klasy 8d.

Matematyka: Szymon Stasiak z klasy 8d został laureatem Konkursu kuratoryjnego.

Język polski: Sopocki konkurs ortograficzny.

II MIEJSCE Julia Kędra , Zuzanna Szatkowska, Martyna Heynar z klasy 6b

II MIEJSCE Franciszek Szewczyk, Anna Rybnik z klasy 7b, Nadia Gałęza z klasy 7a

6. Konkurs fotograficzny " Mój Sopot".

I MIEJSCE Daria Shkapa

II MIEJSCE Anastasiia Starodubets

III MIEJSCE Anastasiia Stoian

wyróżnienie: Alina Fardyhola oraz Anastasia Kozich

7. Uczniowie wielokrotnie reprezentujący SP8 na zawodach sportowych w roku szkolnym 2022/2023:

Michał Januszewicz

Platon Boloto

Natalia Gołębiowska

8. Kiermasz świąteczny

Klasy 8a oraz 7b zebrały największe kwoty podczas kiermaszu świątecznego. W szkole udało się zebrać łącznie 9393 zł . Zostały zamówione meble do kącika relaksu na razie na Ip (tam, gdzie urzędują obecnie klasy 8 :-)) oraz dwie duże pufy dla klas młodszych.

9. Nowa kolorowa stołówka.

Dziękujemy Szymonowi Wojtkowiakowi z klasy 8d za zangażowanie w pracę SU  a zwłaszcza w projekt Budżetu Młodzieżowego: nowoczesna, kolorowa jadalnia- dzięki czemu pozyskaliśmy środki w wysokości 20 tyś. zł na modernizację obecnej stołówki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs z Historii o Armii Krajowej

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie o Armii Krajowej organizowanym przez SP 1 w Sopocie. Gościem honorowym był Pan Tomasz Kuplicki - żołnierz AK.

Uczeń naszej szkoły Wojciech Targowski zdobył w konkursie I miejsce . W konkursie godnie reprezentowali naszą szkołę również Jan Stepnowski i Antoni Reszka.

BRAWO SP8

• 81 rocznica powołania Armii Krajowej.

• W dniu 14 lutego 2023r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach 81 rocznicy powołania Armii Krajowej. Aby uczcić to historyczne wydarzenie złożono wiązankę kwiatów pod pomnikiem AK w Sopocie​​​​​​​.