• Nowoczesna edukacja najmłodszych

• W naszej szkole zapewniamy dzieciom sześcioletnim odpowiednie, bezpieczne warunki do nauki.

- Klasy siedmiolatków znajdują się na parterze, z dala od starszych uczniów, blisko toalet i świetlicy.
        - Lekcje w szkole są jednozmianowe, rozpoczynają się najczęściej o godz. 8.00, a kończą najpóźniej o 13.30.
        - Świetlica czynna jest od 7.30 -17.00.

• Innowacyjne metody nauczania

• W praktyce szkolnej stosujemy nowoczesne metody nauczania, które pozwalają zaspokoić naturalną chęć odkrywania, tworzenia i zabawy dzieci sześcioletnich, chroniąc je przed monotonią i nudą. Dzieci w czasie zajęć wycinają, budują, uzupełniają, układają,  naklejają.

• Adaptacja w szkole

• Pierwsze miesiące pobytu siedmiolatków w szkole to okres adaptacyjny, w którym dzieci:
        - poznają zasady funkcjonowania  w szkole;
        - integrują się z kolegami i koleżankami;
        - tworzą klasowe regulaminy;
        - przygotowują się do nauki czytania, pisania, liczenia.

W tym czasie stosujemy również niestandardowe sposoby oceniania pracy dzieci. Motywujemy je do działania głównie poprzez wzmocnienia pozytywne, w tym używając kolorowych nalepek, „magicznych” pieczątek i słoneczek.

• Zajęcia dodatkowe

• Dzieci chętnie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych stymulujących ich różnorodną aktywność. Dzieci uczestniczą w zajęciach koła teatralnego, koła matematycznego, zajęciach twórczego myślenia, koła plastycznego.

Zajęcia edukacyjne uatrakcyjniane są poprzez uczestnictwo uczniów w wycieczkach,  imprezach, konkursach, turniejach organizowanych w szkole lub poza nią.

Dbamy również o rozwój fizyczny naszych podopiecznych. W okresie wiosenno-jesiennym uczniowie klas I korzystają z placu zabaw "Radosna szkoła". Dysponujemy dużą  salą gimnastyczną, i nowoczesnym boiskiem szkolnym.

• Opieka psychologiczno-pedagogiczna

• Dzieci objęte są również opieką psychologa szkolnego. Dzieci uczestniczą także w zajęciach:
        - terapii pedagogicznej,
        - logopedii,
        - zajęciach wyrównawczych,
        - socjoterapii,
        - gimnastyki korekcyjnej,
        - zajęciach programu profilaktycznego „Mój lepszy świat”

• Edukacja społeczna i promocja zdrowia

• Uczniowie wdrażani są do przestrzegania norm społecznych oraz radzenia sobie z trudnościami. W szkole organizowane są kiermasze świąteczne, tygodnie życzliwości, bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach charytwtywnych, np. "Góra grosza".

Już od najmłodszych lat wyrabiamy u dzieci  zdrowe nawyki żywieniowe. W klasach I-V realizujemy program
        „Owoce i warzywa” oraz „Mleko w szkole”.

Głównym kierunkiem rozwoju szkoły, zgodnie z nazwą Zielona Ósemka, są działania proekologiczne,
        w których biorą udział już dzieci sześcioletnie:

- Segregowanie odpadów
        - Zbieranie plastikowych nakrętek