• Działamy!

    • Pomimo nauczania zdalnego nie zapominamy o naszym projekcie. Uczniowie i nauczyciele prężnie działają, by móc zrealizować wszystkie zadania programu Erasmus, a także wyruszyć, by spotkać się z reprezentantami innych krajów.
     Uczniowie przeczytali już dodatkową lekturę, napisali scenariusze, a teraz udoskonalają i tłumaczą dialogi.

     Jak dobrze pamiętacie, jeszcze niedawno zachęcaliśmy Was do oddawania głosów na logo projektu. Do konkursu stanęli przedstawiciele wszystkich krajów uczestniczących w projekcie. Po podliczeniu głosów, z największą ich ilością, zwyciężyło logo przygotowane przez uczniów z Grecji. To ono będzie symbolizowało aktualną edycję programum Erasmus + Lets create our book together.

   • Erasmus + - START!

   • W latach 2020-2022 nasza szkoła realizuje partnerski projekt Erasmus + Stwórzmy razem naszą książkę /Let's create our book together/. W projekt zaangażowane są szkoły podstawowe z pięciu krajów Europy: Litwy, Grecji, Włoch, Turcji i Polski. Uczniowie klas szóstych i siódmych, pod kierunkiem wyznaczonych nauczycieli, podejmują dodatkowe aktywności związane z realizacją zadań projektowych. Będą czytać różnego rodzaju książki, takie jak: nowele, poezje, biografie, filozoficzne. Każdy z partnerów skoncentruje się na czytaniu książek narodowych autorów, a kiedy dzieci się spotkają, podzielą się i wymienią wykonanymi zadaniami. Opracują scenariusz przedstawienia, w którym wystąpią, napiszą wypracowania, stworzą pisemko poetyckie. Będą doskonalić umiejętności w zakresie: nagrywania i montowania krótkich filmów,  tworzenia prezentacji o naszej szkole, systemie edukacji, tradycjach i o dziedzictwie społeczno-kulturowym naszego kraju. Najbardziej zaangażowani uczniowie wezmą udział w międzynarodowych warsztatach LTTA, które pobudzą ich kreatywność, a jednocześnie pomogą im zmniejszyć stereotypy i uprzedzenia. Spotkania dadzą możliwość występowania przed publicznością i komunikowania się w języku angielskim.  Organizacja spotkań międzynarodowych zwiększy dynamizm uczniów, ich postawy obywatelskie, szacunek, odpowiedzialność i odwagę do działania jako przyszłych liderów i aktywnych obywateli we własnych społecznościach, krajach i w Europie.
    Udział w projekcie ma wpłynąć na lepsze przygotowanie do pełnienia różnych ról społecznych. Utworzyliśmy pięć różnych kół: literackie, ICT (informatyczno - komunikacyjne), kulturalne, artystyczne i poetyckie. Uczniowie wykonali już pierwsze zadania. Wykonali plakaty i logo projektu, czytają pierwsze opowiadanie i tworzą do niego scenariusz. Nauczyciele języka polskiego, informatyki, plastyki i języka angielskiego na bieżąco będą informowali uczniów o kolejnych zadaniach do wykonania.

     

     

     

    Anita Krajewska 

    Koordynator Projektu Erasmus + 

    Nauczyciel Języka Angielskiego 
     

   • Wybieramy logo

   • Od września 2020 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus +.  Uczniowie wykonali już pierwsze zadania, czytają opowiadanie i tworzą do niego scenariusz. Wykonali plakaty i logo projektu. 

    Przyszedł czas na wybranie jednego spośród wszystkich, przygotowanych przez kraje zaangażowane w projekt.

    Zachęcamy uczniów do oddawania głosów na logo, które najlepiej oddaje tytuł aktualnej edycji projektu: Stwórzmy razem naszą książkę /Let's create our book together/

    Głosy można oddawać na stronie:

    https://linkto.run/p/B58FGV5H