• Tydzień Edukacji Informatycznej 5-11 grudnia 2016

Zachęcam całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w globalnej akcji Godzina Kodowania w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów w szczególności w trwającym obecnie Tygodniu Edukacji Informatycznej. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 40 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat. Szczegóły znajdują się na stronie godzinakodowania.pl. Wielu uczniów jest już doskonale zorientowanych i bierze już udział w nauce kodowania, ale zapraszam wszystkich do zaangażowania się w akcję. Jolanta Kuncicka

• Stypendia naukowe

Dnia 10 listopada, na uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, zostały wręczone stypendia naukowe.

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium naukowe za II półrocze roku szkolnego 2015/2016

Agata Fruczek IVa
            Mateusz Żak IVa
            Kamil Żak IVa
            Maksymilian Koseda VIc
            Anna Dałek kl. Va
            Maria Lewandowska Va
            Artura Kasińskiego Vc

Gratulujemyyes

• Poranek patriotyczny

Dzień Niepodległości-11 listopada w naszej szkole

W czwartek, 10 listopada 2016 roku, w przededniu 98. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i wolności, obchodziliśmy w szkole Dzień Niepodległości.

Uczniowie klas: 6b, 6c i 5b wraz z chórem szkolnym, pod czujnym okiem pani Ewy Gajberger- Burtowy i pani Eli Kulpińskiej, przygotowali apel- Poranek patriotyczny, recytując wiersze i śpiewając pieśni.

• Pokaz Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy"

Dnia 27 października wszystkie klasy w naszej szkole uczestniczyły w pokazie tańca. Było to Spotkanie Integracyjne pod nazwą „Dajmy Dzieciom Uśmiech z Teatrem Tańca Kwieciste Gwiazdy”. Był to pokaz niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy. Ukraińską grupę taneczną tworza między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z Kiwercy.Prezentowany przez nich ok. 60 minutowy program obejmuje ok. 14 układów tanecznych (tańce ludowe świata/polskie, ukraińskie, chińskie, indyjskie, arabskie,rosyjskie, brazylijskie itp./ balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne,inscenizacje bajek). Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów (choreografów i kostiumologów). WystępyTeatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy”

• Dzień Patrona 26 października 2016

26 października 2016 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Tego dnia zawsze towarzyszą nam ogromne emocje.

Szkolny Finał Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Matejce

Na 2. godzinie lekcyjnej w sali 005 odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie Janie Matejce. Najlepsi uczniowie, przy wsparciu swoich koleżanek i kolegów z klasy, odpowiadali na niełatwe pytania dotyczące życia i twórczości wielkiego mistrza. Zwycięzcami zostali Xenia Czerwińska z klasy 6 c i Alexander Grajewski z klasy 4 b. Nagrodą dla zwycięzców jest wiosenny wyjazd do ukochanego przez Matejkę Krakowa.

• Partnerzy

• {#1508} 1