Samorząd szkolny 2019/2020

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020

W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski, który tworzą wszyscy uczniowie. Samorząd Uczniowski realizuje wiele istotnych zadań oraz organizuje ciekawe imprezy szkolne. Chętnie włącza się w akcje charytatywne. Na bieżąco odpowiada na prośby o pomoc. Przeprowadza liczne konkursy, które wzbogacają życie szkoły. Organizuje również dyskoteki szkolne, na których świetnie bawią się nasi uczniowie.

We wrześniu odbyła się kapania wyborcza i wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczącym  SU został :

Andrzej Radomski 7a

Zastępcą została:

Matylda Krawczykowska 5a

W skład Rady weszła również:

Zoja Galewicz 5d

Opiekunowie SU:

Joanna Nietupska

Alicja Murat

Katarzyna Krymkowska

Działania SU

Działania Samorządu Uczniowiskiego:

W październiku odbyło się pierwsze walne zebranie SU podczas , którego:

•  został znowelizowany regulamin SU na rok 2019/2020
  •  wybrano przedstawicieli na poziomie każdej klasy
  •  wyłoniona została sekcja kulturalna i porządkowa
  •  ustalono plany pracy na rok szkolny 2019/2020
  •  przedstawiciele klas zgłosili Dyrektorowi Szkoły potrzeby i pomysły społeczności szkolnej, które chcieliby zrealizować

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę  szkolną  oraz przewodniczący

wraz zastępcą podczas akademii złożyli  życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie
    ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot