• Dzień Mamy 26.05.2023

• Mamo! Jesteś bombowa, nawet gdy Cię boli głowa. Więc dostaniesz dziś buziaka od swojego dzieciaka! Najlepsze życzenia na Dzień Mamy!

• Erasmus + Relacja z wyjazdu - Litwa!

•

Dobiegł końca ostatni wyjazd uczniów w ramach projektu Erasmus + Let’ s create our book together. Przygotowując się do tej mobilności, uczniowie przeczytali dodatkową lekturę pt. "Portrety Polaków Fryderyk Chopin" Jana Pyzio. Następnie, na jej podstawie, napisali dialogi do scenek z życia F. Chopina, które zostały przetłumaczone na język angielski.Efektem pracy nad lekturą było nagranie video, które uczniowie prezentowali w Silute, tak jak pozostali uczestnicy, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie postacie: greckiego Arystofanesa, włoskiego Leonarda Da Vinci, litewskiego M.K. Ciurlionisa oraz tureckiego Rumi. Informacje o tych personach stanowiły osnowę działań projektowych.
            Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję do wzbogacenia swojej wiedzy muzycznej oraz wysłuchania koncertu kompozycji Fryderyka Chopina i Mikalojusa K. Ciurlionisa, przygotowanego  przez Szkołę Muzyczną. Odwiedzili Urząd Miasta w Silute, muzeum, a także bibliotekę, w której wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o prezentowanych podczas wyjazdu postaciach.
            To był wspaniały czas do podszkolenia języka, nawiązania nowych międzynarodowych znajomosci, a także zwiedzenia sąsiadującej z Polską Litwy.

• Kolejny etap programu Erasmus + już za nami, czas na wspomnienia z Włoch.

• 27 listopada 2022 r. grupa najbardziej zaangażowanych uczniów szkoły udała się do San Salvo, malowniczego miasteczka położonego na wschodnim wybrzeżu Włoch. Na miejscu, uczestnicy mieli okazję zaprezentować ciekawe informacje o Polsce, opowiedzieć o trójmieście, Sopocie, a także poznać kraje partnerskie, poprzez słuchanie prezentacji rówieśników. Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich poetów: Wisławy Szymborskiej i Jana Brzechwy po angielsku, a także w międzynarodowych zespołach brali udział w warsztatach poetyckich i teatralnych. Zwiedzili piękne miasteczka położone nad Adriatykiem, poznali faunę i florę tego regionu.
            To był wspaniały czas pełen nowych doświadczeń i znajomości.