Zwiedzanie Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego
28 stycznia 2019 r. klasa III c zwiedzała Teatr Muzyczny w Gdyni. W czasie wycieczki dzieci zaglądały za kulisy i inne niedostępne dla uczniów miejsca. Podpatrywały jak wyglądają codzienne zajęcia pracowników teatru. Następnie udaliśmy się do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie mogliśmy wcielić się w role aktorów i operatorów filmowych.
Wojewódzki przegląd jasełek
4 stycznia 2019 r. klasa 3a reprezentowała szkołę w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w ZSS w Sopocie.
Szkolne jasełka
21 grudnia 2018r. uczniowie klasy 3a, Antek, Ala, Michał brali udział w szkolnych jasełkach reżyserowanych przez księdza Piotra z udziałem księdza Tomasza, siostry, pań ze straży miejskiej w Sopocie, pani Kasi oraz starszych uczniów naszej szkoły.
Warsztaty na ASP w Gdańsku
11 grudnia 2018 r. klasa III c brała udział w warsztatach mozaiki na ASP. Była to świetna okazja do doskonalenia zdolności manualnych, rozwijania kreatywności i ćwiczenia cierpliwości. Podczas zajęć dzieci zaznajomiły się z tradycyjną metodą tworzenia obrazów w technice mozaiki, a następnie same tworzyły własne prace.
Warsztaty Modra Sova
10 grudnia 2018 r. klasy II i III brały udział w warsztatach kreatywnych, w czasie których dzieci wykonały śnieżną kulę. Powstały naprawdę piękne świąteczne dekoracje, które mogą być upominkiem dla najbliższych.
Charytatywny kiermasz mikołajkowy
Jak co roku, 6 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczony był na pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów udało nam się zebrać naprawdę sporą kwotę pieniędzy. Z serca dziękujemy!
Mikołajkowy turniej sportowy
5 grudnia 2018 r. klasy trzecie uczestniczyły w mikołajkowym turnieju sportowym. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić się w trzech konkurencjach: odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, rzucanie piłką do rugby do celu, skoki w dal z miejsca. Ostatnia konkurencja była konkurencją grupową. Był to bieg slalomem z piłką. Na koniec były nagrody i dyplomy.
Andrzejki w Minitece
Uczniowie klas I-III często biorą udział w warsztatach przygotowanych przez Minitekę w Sopocie. Jedno z takich spotkań dotyczyło zwyczajów andrzejkowych. Brali w nim udział uczniowie klasy III c. W czasie zajęć uczniowie wykonali czapki dla wróżki. Później były wróżby i inne zabawy.
Na lotnisku
27 listopada uczniowie klasy III c zwiedzali z przewodnikiem Port Lotniczy Rębiechowo. W czasie wizyty na lotnisku mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania portu, poznały specyfikę pracy służb lotniskowych. Na koniec dzieci mogły zasiąść za sterami samolotu w kokpicie pilotów.
Wizyta w radio MORS
W listopadzie klasy III a i III c odwiedziły radio MORS. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda praca radiowca oraz wziąć udział w nagraniu wywiadu. Na koniec odsłuchały nagraną przez siebie audycję. Było to niezapomniane doświadczenie. Wszyscy dobrze się bawili. Niektórzy mogli odkryć swoje talenty.
Wizyta w Majsterkowie
20 listopada 2018 r. klasa III c uczestniczyła w warsztatach majsterkowania w Majsterkowie w Castoramie. W czasie zajęć, z przygotowanych elementów, dzieci samodzielnie wykonały skrzyneczkę-pudełko na skarby. Majsterkowo wspiera rozwój dzieci poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nich poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne.
Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
9 listopada 2018 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia nie było lekcji. Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani na galowo. Odbyła się uroczysta akademia, w czasie której wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego oraz inne pieśni patriotyczne. Każdy uczeń otrzymał, specjalnie na tę uroczystość, śpiewnik z pieśniami patriotycznymi. Klasy młodsze przygotowały pokaz tańców ludowych.
Konkurs plastyczno-literacki z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
7 listopada 2018 r. rozstrzygniętoszkolny konkurs literacko-plastyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W kategorii klas III zostały nagrodzone prace uczniów:
III b 1. miejsce- Zofia Marszałł
III b 2. miejsce- Barbara Wierzbicka
III b 3. miejsce – Franciszek Szewczyk
Wyróżnienia otrzymali:
Maria Klimaczak, Antoni Latko, Lena Jasik.
Warsztaty śniadaniowe dla klas I-III
5 listopada 2018 r. klasy I-III brały udział w warsztatach śniadaniowych w naszej szkole. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak prawidłowo należy się odżywiać, aby być zdrowym i mieć energię do nauki i zabawy. Na zakończenie uczniowie samodzielnie mogli sobie skomponować zdrowe śniadanie.
Święto Komisji Edukacji Narodowej
12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. W tej okazji nie było zajęć lekcyjnych. W klasach uczniowie spędzali czas ze swoimi nauczycielami rozmawiając, grając i bawiąc się wspólnie. Na koniec uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III pod kierunkiem swoich wychowawców. Piękne dekoracje przygotowała pani Agata Kuchcińska.
Warsztaty ASP
2 października klasa III b brała udział w warsztatach rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dzieci wykonywały w glinie matryce swoich plakietek, następnie zostały one odlane w gipsie. Po zajęciach uczniowie mieli okazję zwiedzać uczelnię i oglądać znajdujące się na jej terenie prace.
Dzień Chłopaka
W piątek 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z wychowawcami przygotowały różne niespodzianki dla swoich kolegów w klasach. Były laurki, piosenki wierszyki i upominki. Niektóre z klas wyszły do kina lub na warsztaty kulinarne.
Pasowanie na ucznia klasy I
28 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste pasowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami „Zielonej Ósemki”. Po części oficjalnej w klasach czekał na uczniów wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Warsztaty w Akwarium Gdyńskim
25 i 26 września klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” zorganizowanych przez Akwarium Gdyńskie. Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Co żyje w Bałtyku- spacer po plaży”, w trakcie której dowiedzieli się jakie zwierzęta mogą napotkać podczas zwykłego spaceru, co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Drugą częścią warsztatów była praca w laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego. Dzieci obserwowały pod mikroskopem spreparowane zwierzęta bałtyckie, rozpoznawali gatunki małży i krewetek i na podstawie obserwacji wypełniali karty pracy. Na koniec był czas na zwiedzanie akwarium.
Kampania –Sopot na fali energooszczędności
W dniu 25 września, w ramach kampanii edukacyjnej uczniowie klas I-III naszej szkole wzięli udział w warsztatach „Kilowaty zabawy”, w ramach których dowiedzieli się m.in. skąd się bierze energia, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać oraz jakie korzyści wiążą się z termomodernizacją budynków. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił konstrukcyjnych, sprawdzając działanie baterii słonecznych czy też turbinki wiatrowej.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
20 września uczniowie klasy III b wzięli udział w spotkaniu ze Strażą Miejską na temat „Jestem bezpieczny na drodze”. Poprzez zabawę dzieci miały okazję przypomnieć sobie i utrwalić najważniejsze zasady ruchu drogowego. Na koniec każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy do zamocowania na swoim plecaku.
Gra terenowa na Westerplatte
13 i 17 września 2018 r. uczniowie klas III A i III B wzięli udział w grze terenowej na Westerplatte-” Znajdź kluch do historii” zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem gry było przybliżenie trzecioklasistom historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami znajdującymi się na półwyspie.
Zadaniem uczestników gry było wykonanie zadań, które pomogły rozszyfrować tajną depeszę. Dzieci zdobywając wiedzę, bawiły się i pracowały w zespołach.
W czasie wykonywania zadań, rekonstruktorzy pokazywali dzieciom wyposażenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wojny światowej, przeprowadzali musztrę, uczyli opatrywać rany. Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną historyczną trasą kolejową.