• Projekt MBO 2022/2023

• 19.12.2022

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie w dniach 12 - 16.12.2022r. w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego odbyło się głosowanie nad dwoma zgłoszonymi przez uczniów, spełniającymi wymogi regulaminu MBO projektami:

1.Nowocześnie kolorowa jadalnia, autor: Szymon Wojtkowiak kl. VIII d;

2.Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8, autor: Jakub Czajka kl. I a;

W głosowaniu wzięło udział 396 (trzystu dziewięćdziesięciu sześciu) uczniów:

- na projekt nr 1 Nowocześnie kolorowa jadalnia - głos oddało 307 (trzystu siedmiu) uczniów;

- na projekt nr 2 Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8 - głos oddało 54 (pięćdziesięciu czterech) uczniów;

- głosów nieważnych oddano 35 (trzydzieści pięć);

Koordynator MBOStefan Kubica

3.12.2022

MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI

W związku z realizacją Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie złożyli dwa projekty:

1. „Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8”;

2. „Nowocześnie kolorowa jadalnia”

Powyższe projekty zostały zweryfikowane przez szkolnego koordynatora MBO pod względem ich zgodności z wymaganiami regulaminu MBO. Mogą one być szansą na wprowadzenie do naszej szkoły czegoś nowego, na co wcześniej nie było funduszy. Oba projekty po pomyślnej weryfikacji zostały zakwalifikowane do etapu głosowania, które odbędzie się na terenie szkoły w dniach 12.12.2022 – 16.12.2022.

Szkolny koordynator MBO

S. Kubica