• Informacja o naborze 2024/2025

•                   Informacje o naborze do klas pierwszych prowadzonych w

SP8 w Sopocie na rok 2024/2025r.

Szanowni Państwo,

dla Waszego dziecka rozpoczyna się nowy etap. Stajecie Państwo przed wyborem szkoły, co dla wielu Rodziców jest jedną z trudniejszych decyzji jakie w tym roku muszą podjąć.

Od 01.03.2024r. na stronie internetowej sp8sopot.edupage.org w zakładce rodzice i uczniowie ® dla rodziców ® rekrutacja, znajduje się wniosek rekrutacyjny do klasy I (do wydrukowania).

Do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025r. przyjmowane są dzieci:

-  odroczone, które nie podjęły nauki w szkole w roku szkolnym 2023/2024r.

-  urodzone w 2017r. – na wniosek rodziców, jeżeli korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024r., albo posiadają opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu do swojej szkoły na podstawie zgłoszenia rodziców maja zagwarantowane miejsce w klasie pierwszej.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku rodziców – o ich przyjęciu decyduje liczba punktów ustalonych na podstawie jednolitych kryteriów, które obowiązują przy rekrutacji we wszystkich sopockich szkołach.

Dzieci spoza obwodu mogą być przyjęte, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postepowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja trwa od 1.03.2024r. do 29.04.2024r. do godziny 15.00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych 27.05.2024r. o godz.12.00.

Listy zostaną wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły.

Barbara Śmiech

Dyrektor szkoły Sp8 w Sopocie