• Pierwszy Dzień Wiosny

• "Z okazji pierwszego dnia wiosny życzymy Wszystkim radości, optymizmu i nowej energii!

To czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a my również możemy cieszyć się dłuższymi dniami i cieplejszym słońcem. Niech te wiosenne promienie dodadzą Wszystkim uśmiechu na twarzach i zachęcą do aktywności na świeżym powietrzu."

• Projekt

• Projekt "W trosce o siebie". Projekt wsparcia sopockich nauczycieli, pedagogów i psychologów.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Koniecznie się do nas odezwij:

email: meandersopot@gmail.com

Agnieszka Kobierowska (tel. 690 595 033)

Agnieszka Krzemianowska-Ozga (tel. 502 449 974)

Strona projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/wtrosceosiebie

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Sopotu.

• Konkurs muzyczny

• Dnia 12.03.2024 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku odbył się finał Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Grażyny Bacewicz, dla uczniów klas 6-7-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego.
            Z wielką satysfakcją informuję, że w II etapie finału, do którego przeszły cztery drużyny ze szkół podstawowych województwa pomorskiego , dwie drużyny reprezentowały SPnr8 w Sopocie.

I miejsce zdobyła drużyna ze SP8 w Sopocie, ,,Zielone skrzypce w składzie: Yagoda Brzoskowska, Lilia Rogacewicz , Kalina Socha

Wyróżnienie zdobyła drużyna ze SP8 w Sopocie, ,,Zielona nuta w składzie: Dominika Długosz, Malwina Gałka, Amelia Krzysztoszek

Wszystkie finalistki to uczennice klasy 7a.
            Gratulujemy!

• Rekolekcje

• Podczas rekolekcji uczniowie przychodzą do szkoły według swojego planu lekcji. Wszystkie osoby, które wyrażają chęć udziału w naukach rekolekcyjnych będą w nich uczestniczyć zgodnie z poniższym harmonogramem.

• Zajęcia sportowe

• Od 1 marca zapraszamy serdecznie  uczniów wszystkich sopockich szkół na zajęcia sportowe, które realizowane będą w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Będzie to okazja do aktywnego spędzania czasu poprzez ruch, który jest tak ważny dla zdrowia.

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:

Wtorek, godzina 17:00-18:30:
            Dyscyplina: Rugby,
            Miejsce: boisko MKS Ogniwo Sopot, ul. Jana z Kolna 18
            Prowadzący: Jakub Klimpel

Czwartek, godzina 15:00-16:30
            Dyscyplina: Piłka Nożna,
            Miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie im. Jana Matejki
            Prowadzący: Jakub Klimpel

Piątek, godzina 15:00-16:30:
            Dyscyplina: Piłka Ręczna
            Prowadzący: Przemysław Bałdyga

• Konkurs

• Dzisiaj odbył się konkurs recytatorski dla uczniów sopockich podstawówek. Nasi reprezentanci zdobyli główne laury. Gratulujemy!
          • PÓŁKOLONIE ZIMOWE MOSIR SOPOT

• W każdym z dwóch tygodni zimowych ferii sopocki MOSiR zaprasza uczniów sopockich szkół w wieku od 10 do 14 lat na trzydniowe sportowe ferie. Podczas wypoczynku nie zabraknie wycieczek do Gdańska i odwiedzin ciekawych miejsc. Zajęcia odbywają się zawsze w godzinach 8.00-15.30. Opłata za udział wynosi 100 zł - wliczone są śniadanie i obiad, a także bilety wstępu.

Zapisy już trwają (elektronicznezapisy.pl)

MOSiR Sopot https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=835435215054884&id=100057652381332

• Śnieżny Dekalog

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie klas młodszych z Policją dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych 🏂❄️⛷️. Zapraszamy do udziału w konkursie.

• Życzenia świąteczne

• W te wyjątkowe Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Uczniom i ich Rodzinom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły spokoju, radości oraz wzajemnej życzliwości. Niech te dni będą pełne ciepła i niezapomnianych momentów w gronie najbliższych. Wesołych Świąt!

Dyrekcja Sp8

• I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

• Dzisiaj rozpoczynamy tradycyjną coroczną akcję „I ty zostań Św. Mikołajem”- z której dochód przeznaczamy na dofinansowanie wyjść dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Akcję poprowadzą wychowawcy świetlicy. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazałe serce.