• "Uczę się bezpieczeństwa".

• 24 października w klasach pierwszych odbyły się zajęcia z przedstawicielami Policji w ramach projektu "Uczę się bezpieczeństwa".

Uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas poruszania się po drodze, a także zaprezentowali swoją wiedzę w tym zakresie, odpowiadając na pytania prowadzącego.

Dodatkowo została przeprowadzona lekcja o ekologii, podczas której dzieci dowiedziały się, jakie są sposoby oszczędzania wody oraz prądu, a także utrwaliły umiejętność segregowania śmieci. Uczniowie wzięli również udział w quizie o ekologii, rozwiązując go znakomicie.

• Pola Nadziei

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w tegorocznej edycji akcji "Pola Nadziei". Inicjatywa ta ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tę opiekę zapewniają. Uczniowie Zielonej Ósemki wezmą także w udział w corocznej kweście na rzecz Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, która odbędzie się w dniach 29.10. - 01.11.22.

• Nauczyciel Roku w Plebiscycie Edukacyjnym

• Dzień dobry,

z wielką przyjemnością informujemy, że nasza nauczycielka Pani Grażyna Dybcio otrzymała nominację do tytułu Nauczyciel Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez „#DziennikBałtycki” i „#GłosPomorza”.

Nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała również wcześniej Pani Agata Kuchcińska

Trzymamy mocno kciuki za obie Pani i prosimy o udział w głosowaniu.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W minionym tygodniu odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodsi uczniowie z pomocą nauczycieli oraz Samorządu Szkolnego przygotowali piękne wiersze i piosenki oraz podziękowania, które zaprezentowali dumnie podczas apelu. :-)

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy

• Szkoła Roku oraz Nauczyciel Roku :-)

• Dzień dobry,

z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie pomorskim jest prowadzony przez „#DziennikBałtycki” i „#GłosPomorza”.

Nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała Pani Agata Kuchcińska

Serdecznie gratulujemy Pani Agacie. Bardzo Państwu dziękujemy!!

WAŻNE!!! Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.dziennikbaltycki.pl/nauczyciel

Nauczyciel Roku= Agata Kuchcińska :-)

• Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2022r.

• Wszystkim Nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi, życzymy dużo zdrowia, radości i pomyślności oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej, jak również wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

• Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.

• Klasa 6b wybrała się do PGS w Sopocie w dniu 6.10.2022r. na warsztaty plastyczne "Eksperymenty malarskie". Mogła również zwiedzić wystawę "Bujność - atlas nieskończonych możliwości".

Zajęcia miały na celu pobudzanie kreatywności i rozwijania zdolności manualnych odkrywania własnych możliwości twórczych.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę. Komentarz edukatora PGS pomógł im lepiej zrozumieć wystawione obiekty.

Zajęcia sprawiły uczniom dużą radość tworzenia. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli prace zapoznając się z elementami warsztatu malarskiego. Kto wie, może jest wśród Nas nowy Leonardo Da Vinci?

• Stypendium Prezydenta Miasta Sopotu

• Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, że 10 października 2022 r. w Hali Stulecia odbyła się gala wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Sopotu. Wśród szczęśliwców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Międzynarodowy Dzień Dziewcząt 11.10.2022

• Święto Dnia Dziewcząt zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2011 roku. Jego celem jest przybliżenie wyzwań, przed jakimi muszą stawać każdego dnia dziewczynki na całym świecie. Dzień Dziewczyny obchodzony jest co roku 11 października.

• Akademia filmowa

• 🎬🎬🎬

6 października klasa 1c wzięła udział w 2 edycji Festiwalu Filmowego Młodego Widza Kids Film Fest. Wydarzenie miało miejsce w sopockim Multikinie i zgromadziło wielu uczestników.

Celem festiwalu była edukacja kulturowa, filmowa i społeczna młodego widza.

Podczas wydarzenia został zaprezentowany przedpremierowy pokaz filmu Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, natomiast po seansie odbyła się lekcja filmowa, dotycząca obejrzanej projekcji, prowadzona przez kulturoznawczynię i filmoznawczynię Paulinę Pohl.