• Projekt Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

• Sopot, 19 grudnia 2022 r.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie w dniach 12 - 16.12.2022r. w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego odbyło się głosowanie nad dwoma zgłoszonymi przez uczniów, spełniającymi wymogi regulaminu MBO projektami:

1.Nowocześnie kolorowa jadalnia, autor: Szymon Wojtkowiak kl. VIII d;

2.Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8, autor: Jakub Czajka kl. I a;

W głosowaniu wzięło udział 396 (trzystu dziewięćdziesięciu sześciu) uczniów:

- na projekt nr 1 Nowocześnie kolorowa jadalnia - głos oddało 307 (trzystu siedmiu) uczniów;

- na projekt nr 2 Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8 - głos oddało 54 (pięćdziesięciu czterech) uczniów;

- głosów nieważnych oddano 35 (trzydzieści pięć);

Koordynator MBOStefan Kubica

• WYNIKI KONKURSÓW

• mamy dwa osiągnięcia z matematyki:

1. Natalia Gołębiowska kl 8d dostała się do 2 etapu OMJ 2022/2023. :)

2. Leon Schwarzweller kl 7b zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki.Uzyskał 100% na rejonie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kiermasz świąteczny już tuż tuż...

• Kochani!

lokalnego do skorzystania z oferty przygotowanej przez dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

ZielonaÓsemka

• Zakończenie warsztatów z Sopocką Jedynką oraz z fundacją mBanku

• Za nami ostatnie spotkanie w ramach warsztatów Zagrajmy w matematykę  Tym razem dowiedzieliśmy się nieco więcej o grach planszowych, karcianych i fabularnych oraz poznaliśmy kilka ciekawostek, a także odrobinę historii. Następnie musieliśmy odkodować pola na planszy, aby dowiedzieć się, jakie typy terenu skrywają oraz zaplanować i zaprogramować najlepszą trasę dla robota. Na koniec mieliśmy okazję wykorzystać dotychczas zdobyte doświadczenie i umiejętności przy projektowaniu własnej gry Projekt został zrealizowany przy dofinansowaniu fundacji mBanku.

• Mikołajki na sportowo!

Klasy 1c, 2b i 3a wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym, który odbył się w Hali 100-lecia. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Unicef, dzięki któremu dzieciaki mogły zarówno świetnie się bawić, jak i zintegrować podczas wspólnych konkurencji.

• IV Międzyszkolny Turniej tenisa stołowego w Borczu

• 7 grudnia siedmioosobowa reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział w IV Międzyszkolnym Turnieju tenisa stołowego w Borczu. Wystartowało 60 zawodników z całego województwa pomorskiego.

W kategorii młodziczek

Marysia Czyż zajęła II miejsce ,

w kategorii żaków

Szymon Klimczak także był II

a Svetoslav Seniv III .

Pozostali ósemkowicze stoczyli wiele emocjonujących pojedynków: Yagoda Brzozkowska, Hubert Guzowski, Miłosz Kaczmarczyk oraz Marcin Pisalnik. Gratulujemy!!!!!

• Mikołajki 6.12.2022

• To już dziś 6 grudnia- Mikołajki.

Wszystkim dzieciom małym i dużym na całym świecie życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, zdrowia, sukcesów oraz góry prezentów

• MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI

W związku z realizacją Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie złożyli dwa projekty:

1. „Lekcje szachów dla uczniów w SP nr 8”;

2. „Nowocześnie kolorowa jadalnia”

Powyższe projekty zostały zweryfikowane przez szkolnego koordynatora MBO pod względem ich zgodności z wymaganiami regulaminu MBO. Mogą one być szansą na wprowadzenie do naszej szkoły czegoś nowego, na co wcześniej nie było funduszy. Oba projekty po pomyślnej weryfikacji zostały zakwalifikowane do etapu głosowania, które odbędzie się na terenie szkoły w dniach 12.12.2022 – 16.12.2022.

Szkolny koordynator MBO

S. Kubica